Volvo XC90 LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Volvo XC90 2.0 320KM instalacja LPG

Volvo XC90 LPG. Volvo XC90 to potężny SUV z napędem 4×4 szwedzkiego koncernu, uważanego przez wielu za producenta najbezpieczniejszych samochodów. Omawiany model został wyprodukowany w 2017 roku, a pod jego maską znajdziemy turbodoładowany silnik rzędowy, czterocylindrowy o pojemności 2.0 litra, generujący 320 koni mechanicznych.

Mimo wielkich gabarytów, XC90 z tym silnikiem jest na prawdę bardzo dynamiczne, a niewielka pojemność silnika prowadzi do zmniejszenia spalania. Wyposażenie tego samochodu jest bardzo bogate. W jego skład wchodzą podgrzewane fotele, podgrzewana kanapa, rozbudowany system multimedialny i wirtualne zegary. Dostępne są również cztery tryby jazdy: offroad, eco, comfort i dynamic.

Volvo XC90 po montażu LPG

Zastosowana przez nas instalacja LPG w tym samochodzie jest najwyższej jakości. Do prawidłowego działania pobiera około 2 litrów benzyny na 100 kilometrów. W bagażniku pod skrzynią, została umieszczona butla o pojemności 80 litrów, która przy spalaniu tego samochodu pozwala na spory zasięg. Złącze do tankowania gazu zostało umieszczony pod klapką wlewu, dzięki czemu jest niezauważalne na zewnętrznej części samochodu.

Pod maską samochodu, części instalacji poza przewodami również zostały ukryte pod osłonami, dzięki czemu silnik wygląda bardzo estetycznie. Dodatkowo w samochodzie został zamontowany hak holowniczy z możliwością wypinania. Wykonany został w taki sposób, aby po wypięciu haka, nie były widoczne żadne ślady i otwory.

Volvo XC90 LPG spalanie

Pomimo gabarytów tego samochodu, spalanie nie osiąga kosmicznych wartości. Jeżdżąc na samej benzynie w cyklu mieszanym, spalanie wynosi około 12 litrów na 100 kilometrów. Deklarowane przez producenta spalanie jest aż o 4,3 litra niższe, ale jak wiadomo nie zawsze możemy opierać się na danych producenta.

Po zamontowaniu instalacji gazowej, spalanie nieznacznie wzrosło. Wyniosło około 13 litrów gazu + 2 litry benzyny na 100 kilometrów. Jest to świetny wynik, biorąc pod uwagę, że pod maską mamy dostępne 320 koni mechanicznych i samochód jest na prawdę potężny.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Volvo XC90?

Uwzględniając obecne ceny paliwa, przejechanie XC90 w samej benzynie 100 kilometrów to koszt około 60zł. Przejechanie takiego samego odcinka po zamontowaniu instalacji LPG, daje koszt około 32zł, czyli prawie dwa razy mniej. Biorąc pod uwagę pojemność butli, która wynosi 80 litrów, powinniśmy przejechać około 620 kilometrów na jednym tankowaniu, zużywając przy tym tylko 12 litrów benzyny.

Po uwzględnieniu obu kosztów, przejechanie 620 kilometrów, wyniesie nas około 200 złotych. Przejechanie 620 kilometrów jeżdżąc na benzynie to koszt około 380zł. Daje nam to oszczędność aż 180zł na jednym tankowaniu, dzięki czemu bardzo szybko zwróci się nam koszt instalacji LPG.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Volvo XC90, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Volvo XC90:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Volvo XC90 LPG
Volvo XC90 LPG