Instalacja LPG w Nissan Qashqai

Nissan Qashqai 2015 1.2 DIG-T po montażu instalacji gazowej LPG

W dzisiejszym odcinku wykonaliśmy montaż instalacji LPG do Nissana Qashaqaia z 2015 roku. Nasza firma oferuje 5 letnią gwarancje na instalację gazową oraz jej podzespoły. Aby ją utrzymać wystarczy serwisować auto raz w roku lub co 20 tyś. przejechanych kilometrów. Podczas montażu instalacji każdy pracownik bierze odpowiedzialność za swoją część pracy.

WYCENA INSTALACJI LPG

Ekipy zajmują się: montażem elektryki w środku, umieszczeniem zbiornika oraz innych podzespołów. Po każdym wykonanym zadaniu pracownik składa swój podpis, dzięki czemu mamy pewność, że praca zostanie wykonana w pełni profesjonalnie.

Instalacja gazowa LPG w Nissan Qashaqai

Pod maską Nissana znajdziemy silnik o oznaczeniu DIG-T o pojemności 1.2 oraz mocy 115 KM. Jest to silnik turbodoładowany, z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Jednostka powstała we współpracy Nissana oraz Renault.

Zbiornik toroidalny ma całkowitą pojemność 67 litrów, a zatankować możemy 54 litry gazu. Bezpośrednio pod klapką wlewu benzyny został umieszczony wlew gazu. Prezentowany samochód przeszedł dwa litrażowania. Spalanie podczas jazdy lokalnej wyniosło 8,5 litrów gazu i litr benzyny, a przy jeździe autostradowej Nissan pobierał 11,5 litra gazu i 0,5 litra benzyny na 100km.

WYCENA INSTALACJI LPG

Nissan Qashaqai zalety samochodu

Nissan Qashaqai jest crossoverem produkowanym od 2006 roku przez japoński koncern Nissan. Od 2013 roku produkowana jest druga generacja Qashqaia. Pierwsza sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Mimo, że pojazd należy do japońskiego koncernu to został zaprojektowany i wyprodukowany w Europie.

Powstawał na płycie podłogowej CMF. Co ciekawe, w 1999 30% akcji Nissana zostało zakupione przez francuską firmę Renault. Za to po 3 latach 15% akcji Renault wykupił Nissana. Aktualnie francuska firma posiada 43% wszystkich akcji japońskiego koncernu.

Druga generacja Nissana Qashaqai

Auto w drugiej generacji zmieniło się znacznie – stało się dłuższe, szersze, niższe oraz lżejsze. Warto wspomnieć o elektrycznym hamulcu awaryjnym, który w przypadku braku reakcji kierowcy zahamuje automatycznie. Nie należy go mylić z elektrycznym hamulcem postojowym. Bagażnik o pojemności 401 litrów nie zachwyca pojemnością, ale dzięki dzielonej kanapie znacznie zwiększa się jego funkcjonalność.

WYCENA INSTALACJI LPG

Nissan Qashaqai Oszczędność na LPG

Przyjmując ceny paliw w wysokości 5 zł/litr benzyny oraz 2 zł/litr gazu z naszych obliczeń wynika, że oszczędzamy 19,50 zł na każde 100 km jazdy na autostradzie oraz 13 zł na każde 100 km pokonywane prędkością poniżej 100 km/h. Uśredniając wyniki w Nissanie Qashaqai z 2015 roku oszczędzamy średnio aż 16,50 zł na 100 km jazdy. Oznacza to, że jazda z LPG jest o 41% tańsza niż w przypadku samej benzyny.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG