Serwis klimatyzacji

Wykonamy serwis klimatyzacji w Twoim samochodzie, tak by zapewnić Ci komfortowe warunki podróżowania bez szkodliwych pyłków, grzybów, bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów. Dysponujemy wykwalifikowanym personelem oraz technologią także do najnowocześniejszych samochodów. Od 2018 roku jako jedyni w regionie oferujemy usługę czyszczenia klimatyzacji efektem płukania z zastosowaniem najskuteczniejszej na świecie technologii czyszczenia ContraSept.

WYCENA INSTALACJI LPG

W ramach wizyty w serwisie klimatyzacji zapewniamy:

Opróżnienie układu i uzupełnienie czynnika

Uzupełnienie oleju
do smarowania sprężarki

Testy szczelności, ciśnienia
i działania układu

Odgrzybianie poprzez
ozonowanie/ultradźwięki

Wymianę
filtra kabinowego

Wykwalifikowaną obsługę
(certyfikat – InterCars)

Cennik serwisu klimatyzacji

CenaSKRÓCONY OPIS USŁUG
CZYNNIK R134a
Przewidywany czas
88,56złSprawdzenie szczelności układu gazem technicznym (azotem) w przypadku stwierdzenia braku czynnika w układzie (VII)od 20 do 30 min.
49,99złOdgrzybianie klimatyzacji ozonem (VI) z wymianą filtra kabinowego (opcjonalnie, dodatkowo płatne)od 10 do 30 min.
199,99złSerwis klimatyzacji z osuszeniem układu i uzupełnieniem czynnika do 250g (I + II)około 50 min.
274,99złSerwis klimatyzacji z osuszeniem układu i uzupełnieniem czynnika do 500g (I + III)około 50 min.
349,99złSerwis klimatyzacji z osuszeniem układu i uzupełnieniem czynnika do 750g (I + IV)około 50 min.
424,99złSerwis klimatyzacji z osuszeniem układu i uzupełnieniem czynnika do 1000g (I + V)około 50 min.
od 221,40 zł do 442.80 złNOWOŚĆ: (VIII)
Czyszczenie parownika metodą ContraSept
do 60 min.
Cennik ważny od 5.04.2018r., dotyczy serwisu klimatyzacji z wykorzystaniem czynnika chłodzącego R134a.
CenaSKRÓCONY OPIS USŁUG
CZYNNIK 1234yf
Przewidywany czas
88,56złSprawdzenie szczelności układu gazem technicznym (azotem) w przypadku stwierdzenia braku czynnika w układzie (VII)od 20 do 30 min.
49,99złOdgrzybianie klimatyzacji ozonem (VI) z wymianą filtra kabinowego (opcjonalnie, dodatkowo płatne)od 10 do 30 min.
299,99złSerwis klimatyzacji z osuszeniem układu i uzupełnieniem czynnika do 250g (I + II)około 50 min.
484,99złSerwis klimatyzacji z osuszeniem układu i uzupełnieniem czynnika do 500g (I + III)około 50 min.
659,99złSerwis klimatyzacji z osuszeniem układu i uzupełnieniem czynnika do 750g (I + IV)około 50 min.
849,99złSerwis klimatyzacji z osuszeniem układu i uzupełnieniem czynnika do 1000g (I + V)około 50 min.
od 221,40 zł do 442,80 złNOWOŚĆ: (VIII)
Czyszczenie parownika metodą ContraSept
do 60 min.
Cennik ważny od 5.04.2018r., dotyczy serwisu klimatyzacji z wykorzystaniem czynnika chłodzącego R134a.
Składowe opcji (szczegółowy opis usług):
  1. Określenie czystości czynnika. Ocena jakości oleju w układzie, obecności barwnika oraz stopnia zmieszania oleju z czynnikiem chłodniczym. Czynność ta zalecana jest przed wymianą czynnika.
  2. Odciągnięcie pozostałości starego czynnika, oczyszczenie hydrauliki, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie odpowiedniego oleju, uzupełnienie czynnika do 250g gazem r134a lub 1234yf, sprawdzenie działania przez pomiar ciśnień i temperatury wydmuchiwanego powietrza.
  3. Odciągnięcie pozostałości starego czynnika, oczyszczenie hydrauliki, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie odpowiedniego oleju, uzupełnienie czynnika do 500g gazem r134a lub 1234yf, sprawdzenie działania przez pomiar ciśnień i temperatury wydmuchiwanego powietrza.
  4. Odciągnięcie pozostałości starego czynnika, oczyszczenie hydrauliki, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie odpowiedniego oleju, uzupełnienie czynnika do 750g gazem r134a lub 1234yf, sprawdzenie działania  przez pomiar ciśnień i temperatury wydmuchiwanego powietrza.
  5. Odciągnięcie pozostałości starego czynnika, oczyszczenie hydrauliki, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie odpowiedniego oleju, uzupełnienie czynnika do 1000g gazem r134a lub 1234yf, sprawdzenie działania  przez pomiar ciśnień i temperatury wydmuchiwanego powietrza.
  6. Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji poprzez ozonowanie.
  7. Sprawdzenie szczelności układu gazem technicznym.
  8. Aircowell to najskuteczniejszy system czyszczenia eliminujący grzyby, bakterie oraz pyłki. Opatentowana i certyfikowana technologia Contra Sept. Niezależnie certyfikowana – DAAB oraz ECARF. Przyjazna dla zdrowia i alergików. Cena za czyszczenie jednego parownika – 200,00 zł, dwóch parowników – 400,00 zł.

Ważne informacje

Pamiętaj, że na serwis klimatyzacji trzeba się umawiać! 

Nie przyjmujemy do serwisu samochodów nieumówionych. Termin zarezerwujesz dzwoniąc pod numer 32 47 26 596 wewn. 7

Termin zarezerwujesz dzwoniąc pod numer
32 47 26 596 wewn. 7

Nie pracujemy na częściach powierzonych.

Nie przywoź ze sobą części zakupionych w innej firmie. Posiadamy własne części na których pracujemy i nie ma możliwości abyśmy wykorzystali np. filtr kabiny zakupiony przez Klienta w innym miejscu.

Serwis klimatyzacji w ramach przeglądu okresowego instalacji LPG

Zachęcamy do połączenia przeglądu okresowego instalacji gazowej oraz serwisu klimatyzacji w ramach jednej wizyty, co pozwoli zaoszczędzić Ci sporo czasu. Przemyśl to.

Zalecamy używanie klimatyzacji przez cały rok. 

Regularna praca i serwisowanie układu uniemożliwia powstawanie nieprzyjemnych zapachów tworzących się wskutek zalegania wilgoci w filtrze i nagromadzeniu bakterii oraz zapobiega parowaniu szyb. Profilaktycznie zalecamy co miesiąc uruchomić układ na 15 minut.

WYCENA INSTALACJI LPG

ContraSept – Płukanie parownika

Czym jest ContraSept?

Zdrowe powietrze dzięki Contra Sept®

Pleśń, zarazki, bakterie, pyłki i inne mikroorganizmy to niestety nieodłączne element każdego układu klimatyzacji. Przyczyna takiego stanu rzeczy leży po stronie żeber chłodzących parownika znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie. Są one ciągle wilgotne, co umożliwia osadzanie się na nich przeróżnych zanieczyszczeń. Nawet jeżeli filtr pyłkowy zostanie wymieniony podczas serwisu, to jego otoczenie pozostanie brudne, a kurz, pyły, pozostałości owadów i mikroorganizmów w układzie klimatyzacji również wymagają usunięcia.

Podczas standardowego serwisu klimatyzacji nie czyści się parownika. W ramach takiego serwisu wykonuje się zazwyczaj test szczelności, odgrzybianie, uzupełnienie czynnika oraz wymianę filtra kabinowego. Tym bardziej jeżeli z tego tytułu nie poniosłeś dodatkowych kosztów. Do oczyszczenia parownika lub parowników (w dużych samochodach np. SUV’ach występują podwójnie) potrzeba, po pierwsze odpowiedniego sprzętu, a po drugie wykwalifikowanych pracowników.

Jesteśmy jedyną firmą w regionie oferującą usługę profesjonalnego czyszczenia parownika.

Dlaczego warto?

Opatentowana i niezależnie przetestowana procedura czyszczenia parownika metodą Contra Sept® delikatnie, ale skutecznie zmniejsza liczbę mikroorganizmów i powiązane z ich obecnością ryzyka.

Parownik jest czyszczony mechanicznie, co pozwala zwalczyć zarówno przyczyny jak i objawy zanieczyszczonego układu.

Efekty płukania parownika: 

Poprawa jakości powietrza
Mniej pyłków
Mniej mikroorganizmów
Przyjazny dla alergików
Przyjazny dla zdrowia
Certyfikat ECARF
Certyfikat DAAB

Zobacz efekt działania ContraSept

Parownik PRZED czyszczeniem:

Parownik PO czyszczeniu:

ZAPEWNIJ SOBIE KOMFORTOWE WARUNKI PODRÓŻY

Klimatyzacja to standardowy element wyposażenia współczesnych samochodów. Pamiętajmy o tym, że wymaga ona regularnej konserwacji. Nieoczyszczona klimatyzacja sprzyja rozwijaniu się bakterii oraz grzybów, co z kolei powoduje powstanie nieprzyjemnego zapachu. Nieuzupełniony na czas czynnik chłodniczy przyczyni się do spadku wydajności całego układu, a w konsekwencji nawet do całkowitego zaprzestania jego pracy. Serwis klimatyzacji Auto Mix Skrzyszów zapewnia profesjonalne serwisowanie klimatyzacji. Dzięki temu w upalne dni temperatura w samochodzie będzie zawsze odpowiednia.

ZAPEWNIJ SOBIE KOMFORTOWE WARUNKI PODRÓŻY

Samochód wyposażony w klimatyzacje przynajmniej raz w roku powinien odwiedzić profesjonalny serwis klimatyzacji. Nie chodzi tutaj tylko o uzupełnienie czynnika chłodniczego, którego w normalnych warunkach samochód traci rocznie około 8%. Równie ważną częścią systemu jest osuszacz, który także podlega zużyciu. Pochłania on wilgoć z czynnika chłodniczego oraz zmniejsza zużycie sprężarki. Jest to część eksploatacyjna i jak każda taka część posiada on ograniczoną żywotność i wymaga wymiany.

UTRZYMUJ CZYSTOŚĆ

Bakterie i grzyby to dwie przyczyny nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z klimatyzacji. Aby zatrzymać ich rozwój radzimy wyłączyć system na około 5 minut przed końcem podróży. Uniemożliwi to pozostawanie w układzie wilgoci. Jest to jednak rozwiązanie profilaktyczne. Najlepiej jest zlecić czyszczenie klimatyzacji w profesjonalnym serwisie. Dzięki temu wyeliminowane zostaną bakterie i brud – przyczyny nieprzyjemnego zapachu, a powietrze będzie dokładnie oczyszczone z pyłków – co jest istotne zwłaszcza dla alergików.

PORA ROKU MA ZNACZENIE

Pamiętaj, że najlepszym okresem do serwisowania klimatyzacji jest wczesna wiosna – zanim zrobi się zbyt gorąco i pyłki zaczną negatywnie wpływać na alergików lub wczesna jesień aby zapobiec zaparowaniu szyb podczas jazdy.

Serwis klimatyzacji

Skrzyszów, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Racibórz

Zapraszamy wszystkich, którym zależy na fachowej i specjalistycznej obsłudze w zakresie serwisu klimatyzacji. Jeśli mieszkasz na terenie Skrzyszowa, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia Zdrój, Rybnika, Raciborza lub w okolicach i szukasz firmy, która profesjonalnie zajmie się klimatyzacją w Twoim samochodzie, to skontaktuj się z nami.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG