Najczęściej zadawane pytania na temat montażu instalacji gazowej

1. Jak długo trwa montaż instalacji gazowej?

Czas montażu instalacji gazowej uzależniony jest od tego jaki to samochód. Przeciętny czas montażu w samochodzie z 4-cylindrowym silnikiem oraz z wtryskiem pośrednim to 1-2 dni robocze, zaś samochody z silnikiem 4-cylindrowym i wtryskiem bezpośrednim to czas 2-3 dni robocze. Najnowocześniejsze silniki z podwójnym układem wtryskiwaczy (dual wtrysk) to czas ok 3-4 dni robocze.

2. Czy na czas montażu instalacji gazowej można dostać samochód zastępczy?

Tak, oczywiście! Do ceny montażu instalacji gazowej jest wkalkulowany samochód zastępczy z pełnym ubezpieczeniem OC/AC. Montując instalację gazową w naszej firmie odjeżdżasz naszym samochodem ponosząc jedynie koszty paliwa.

3. Ile gwarancji na instalacje gazową udziela nasza firma?

Na nasze polecane, a tym samym najlepsze instalacje gazowe nasza firma udziela 5 lat gwarancji z limitem 150 tys. km. Warunkiem utrzymania gwarancji w całym okresie 5 lat jest serwisowanie instalacji gazowej raz w roku lub raz na 20 tys. km w zależności co nastąpi wcześniej. Serwis trwa przeważnie 1 godzinę, a umówić można się od poniedziałku do soboty przez naszą infolinię na konkretny dzień oraz godzinę.

4. Jaki samochód mam nabyć, aby nadawał się do montażu instalacji gazowej?

Technologia LPG bardzo mocno została rozwinięta. Aktualnie zdecydowana większość nowych samochodów nadaje się do zamontowania instalacji gazowej. Aby dowiedzieć się więcej jaki samochód nasza firma poleca najbardziej zapraszamy do przeglądnięcia najczęstszych realizacji na naszym kanale na YouTube wpisując Auto Mix Skrzyszów.

5. Czy w przypadku, kiedy założę instalację gazową do nowego samochodu utracę gwarancję na silnik?

Prawdopodobnie w przypadku, kiedy dojdzie do awarii silnika lub jego osprzętu dealer odmówi naprawy gwarancyjnej zasłaniając się instalacją gazową.

W naszej firmie istnieje jednak możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na cały okres trwania gwarancji na samochód. Płatność jest jednorazowa w kwocie 1000 zł, a gwarancję można wykupić w chwili odbioru samochodu z montażu instalacji gazowej. Wtedy w przypadku jakiejkolwiek awarii silnika lub jego osprzętu kiedy dealer odmówi usunięcia zgłoszonej usterki firma nasza zajmie się zgłoszonym problemem od początku do końca. Właściciel jedynie musi dostarczyć samochód do naszej siedziby w Skrzyszowie więc warto zadbać o to, aby mieć wykupiony assistance na swoje auto.

6. Czy instalacja gazowa może uszkodzić silnik?

W przypadku kiedy instalacja gazowa jest nieprawidłowo zabudowana lub niewłaściwie zostaną dobrane podzespoły w zabudowanej instalacji temperatura spalin będzie podwyższona, a tym samym może dojść do wypalenia zaworów w głowicy silnika.

Decydując się na montaż instalacji gazowej w naszej firmie możesz czuć się bezpiecznie, ponieważ to my w 100% odpowiadamy zarówno za zawory jak i gniazda zaworowe w głowicy silnika. Wystarczy tylko regularne serwisowanie instalacji raz w roku lub raz na 20 tys. km jak już zostało to powiedziane w odpowiedzi na pytanie trzecie.

7. Czy istnieje możliwość rozłożenia płatności za montaż instalacji gazowej w systemie ratalnym?

Oczywiście, że tak! Tym bardziej, że oferta jest bardzo atrakcyjna. Nie ma potrzeby wydawać własnych środków, ponieważ instalacja od zaraz generuje znacznie większe oszczędności niż koszt udzielonego kredytu.

Płatność można rozłożyć od 6 do 48 miesięcy, a spłatę można rozpocząć z odroczeniem 4 miesięcy.

Montując instalację gazową oszczędzasz od zaraz, a z wygenerowanych oszczędności spłacisz w krótkim czasie swoją instalację. Całkowity koszt kredu to TYLKO 4 zł miesięcznie z pożyczonego tysiąca. Przykładowo z kwoty 4 tys. zł kredytu będzie tylko 16 zł kosztów kredytu miesięcznie, a Ty decydujesz na ile miesięcy kredyt rozłożymy.

Dodatkowo teraz dla klientów którzy montują instalację gazową do samochodu z bezpośrednim wtryskiem paliwa mamy ofertę rat 10 x 0% czyli można rozłożyć płatność w 10 ratach bez żadnych kosztów i odsetek

8. Jaki zbiornik gazu najlepiej zabudować w moim samochodzie?

Zbiornik w większości przypadków zabudowywujemy do wnęki koła zapasowego. Dobiera się go wielkością indywidualnie do każdego auta, a oczywistą sprawą jest aby zbiornik zabudować największy jak to możliwe, jednak tak aby po zabudowie podłoga bagażnika była równa. W niektórych samochodach koła zapasowe są podwieszone pod podwoziem i wtedy to tam właśnie najlepiej umiejscowić zbiornik z gazu.

Rozpiętość pojemności zbiorników LPG jest ogromna i tak jak wcześniej wspominaliśmy dobiera się go indywidualnie, a zakres pojemności waha się od 33l do 125l.

Mowa tu oczywiście o zbiornikach w miejscu koła zapasowego. Część klientów decyduje się na zbiorniki walcowe umiejscowione w tylnej części bagażnika, jednakże różnica w cenie jest niewielka, także ten wybór jest coraz rzadszy. Tu chcieliśmy dodatkowo zaznaczyć, że przed ostateczną zabudową zbiornika jak również innych podzespołów instalacji gazowej wszystko jest starannie zabezpieczone pod kątem korozji. Firma nasza udziela na to również pełne 5lat gwarancji.

9. Gdzie najlepiej umiejscowić wlew gazu?

To klient głównie decyduje gdzie chciałby mieć zabudowany zawór do tankowania gazu, jednak nasza firma najchętniej poleca pod klapką benzyny. W niektórych przypadkach gdzie jest bardzo mało miejsca istnieje potrzeba dołożenia adaptera co ostatecznie wiąże się z dodatkowym kosztem od 200 do 300 zł.

10. Gdzie można umiejscowić przełącznik gaz/benzyna ?

Instalacja gazowa uruchamia się automatycznie i na co dzień  nie ma potrzeby w nią ingerować, jednak na przełączniku jest skala na której dokładnie widać ile pozostało nam gazu w zbiorniku.

W tym przypadku przełącznik umieszczamy w miejscu gdzie klient tego sobie życzy, jednak  chętnie doradzimy jego umiejscowienie.

11. Gdzie zostaną zabudowane elementy i podzespoły instalacji pod maską?

Nasza firma kładzie szczególny nacisk na estetykę montażu, jednak bierzemy również pod uwagę to, aby instalacja w przyszłości nie przeszkadzała zarówno w serwisowaniu samego auta jak i instalacji gazowej.

12. Jaką instalację nasza firma poleca zabudować w moim samochodzie?

W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie każdy samochód dobrze toleruje instalację tego samego producenta. Firma nasza do każdego samochodu podchodzi indywidualnie, a cel i misja jest jedna – wszystko ma działać jak należy. Użytkownik nie może zauważać żadnej różnicy pomiędzy pracą silnika na PB a LPG.

Doświadczenie naszych pracowników jak i programistów jest ogromne i to oni decydują z jakich podzespołów skorzystają w danym aucie tak aby w przyszłości wszystko działało tak jak należy.

Na nasze instalacje gazowe udzielamy 5 lat gwarancji z limitem 150 tys. km. Jeżeli samochód jest terminowo serwisowany w naszej firmie przez cały okres 5 lat bierzemy dodatkowo 100% odpowiedzialności, że nie dojdzie do wypalenia zarówno samych zaworów jak i gniazd zaworowych w głowicy silnika. Więc w tym przypadku to w naszym interesie jest aby wszystko wykonać najlepiej jak się da zgodnie ze sztuką i doświadczeniem.

Więcej informacji na ten temat udzielamy w chwili przyjęcia samochodu do montażu instalacji gazowej. Zamów wycenę instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

Fachowe doradztwo i profesjonalna obsługa

Nasza kadra składa się z wykwalifikowanej obsługi. Na miejscu posiadamy poczekalnię i okręgową stację kontroli pojazdów. Korzystamy z instalacji LPG najlepszych producentów. Przy montażu oraz naprawie oferujemy darmowy samochód zastępczy.