Nissan Juke LPG

Nissan Juke Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Nissan Juke Montaż instalacji LPG

Nissan Juke LPG. Nissan Juke to crossover segmentu B. Samochód wyróżnia się już na pierwszy rzut oka i nie sposób pomylić go z żadnym innym. Chociaż pojazd jest mały, charakteryzuje się dość muskularną, nieco zgarbioną sylwetką. Bez wątpienia wyróżnia się na tle konkurencji, którą stanowią takie samochody, jak Mazda CX-3, Honda HR-V, Kia Soul czy Suzuki Vitara.

Stylistyka samochodu jest oryginalna, najbardziej w oczy rzuca się układ przednich świateł, a także design wnętrza, oraz boczne szyby sprawiające, że samochód od boku wygląda dynamicznie i przypomina kask motocyklowy. Pojazd jest nieduży, i powinien bardzo dobrze spisywać się w mieście. Podwyższone zawieszenie crossovera ułatwia jazdę w środowisku pełnym krawężników, progów zwalniających oraz niedoskonałości nawierzchni.

Pod maską przedstawionego Nissana Juke znajduje silnik 1.6 DIG-T o mocy 190KM. Jest to czterocylindrowa jednostka tubodoładowana, z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Napęd standardowo przenoszony jest na przednią oś, natomiast prezentowany egzemplarz posiada napęd na cztery koła, z dołączaną tylną osią. Cały ten zestaw w tak małym samochodzie zapewnia dynamikę na bardzo zadowalającym poziomie.

WYCENA INSTALACJI LPG

Montaż instalacji LPG nie sprawia trudności, a całość pod maską wygląda bardzo estetycznie. Na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać, że do silnika została zamontowana instalacja gazowa. Wszystkie podzespoły są ukryte i wkomponowane w oryginalne elementy samochodu.

Bagażnik, jak to w małym aucie, nie jest zbyt duży. Nie przeszkodziło to jednak w umieszczeniu zbiornika LPG o pojemności 69 l w miejscu koła zapasowego. Złącze do tankowania gazu znajduje się w całości obok zbiornika wlewu paliwa i nie wymaga stosowania dodatkowego dystansu. Jak widać, w parze z oszczędnością idzie również wygoda.

Nissan Juke LPG Spalanie

Spalanie tego silnika może przekroczyć nawet 10 l benzyny na 100 km przy dynamicznej jeździe. Po montażu instalacji LPG wykonane zostało wylitrażowanie, które pokazało sporą zmianę w poborze paliwa. Z tego względu, że silnik Nissana posiada bezpośredni wtrysk benzyny, wykonuje on jej dotryski w trakcie jazdy na gazie. Samochodem przejechaliśmy około 200 km autostradą, z prędkością w granicach 140 km/h. Spalanie, jakie udało nam się osiągnąć na 100 km wynosiło 10,5 l gazu LPG oraz 1,1 l benzyny na dotryski.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Nissanie Juke?

Dzięki temu, że cena gazu LPG jest niska, powinniśmy szybko odczuć oszczędność po montażu instalacji gazowej. Zużycie benzyny spada dziesięciokrotnie, więc i nasze wydatki na paliwo szybko ulegną redukcji.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Nissan Juke, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Nissan Juke:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG