Kia Soul instalacja LPG

KIA Soul 2015 1.6 GDI 132KM po montażu instalacji LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Kia Soul instalacja LPG. Mieliśmy przyjemność zamontować instalację LPG w aucie południowo- koreańskiego koncernu Kia Motors. W nasze ręce została oddana KIA SOUL z roku 2015, z silnikiem o pojemności 1.6 GDI i mocy 132 koni mechanicznych. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej o tej realizacji albo rozważasz montaż instalacji LPG w swojej Kii Soul, koniecznie czytaj dalej.

Poznaj Kie Soul z LPG

Kia Soul to samochód osobowy, miejski crossover. Produkowany przez koncern Kia Motors od 2008 roku. Natomiast od roku 2018 w produkcji jest trzecia generacja pojazdu, jednak wyłącznie na rynek amerykański. Na rynku europejskim od 2018 roku następcą tego pojazdu jest Kia Stonic. Kia Soul po raz pierwszy został zaprezentowany w formie koncertu podczas targów motoryzacyjnych w 2006 roku w Detroit. Natomiast wersja produkcyjna została pokazana szerszej publiczności w roku 2008 na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Prezentowany dziś przez nas model Kia Soul 2015 należy do drugiej generacji, która swoją premierę miała w Nowym Jorku w roku 2013. Druga generacja została stworzona w nawiązaniu do poprzedniej. Stylizacja pojazdu stała się charakterystycznym elementem również późniejszej generacji modelu. Jest to kanciasta sylwetka nadwozia z ogromnym przodem i tylną pionową klapą. Auto zostało zbudowane na zupełnie nowej płycie podłogowej.

Kia Soul to idealny przykład crossovera, powstała jako skrzyżowanie suva i auta miejskiego. Wnętrze jest bardzo przestronne, jest w nim dużo miejsca dla pasażerów, a szeroka kabina zapewnia dużo przestrzeni nad głowami i na nogi, co zwiększa komfort jazdy. Model, nad którym pracowaliśmy to najbogatsza wersja wyposażeniowa, oprócz panoramicznego dachu.

WYCENA INSTALACJI LPG

Instalacja LPG zamontowana w Automix Skrzyszów

Zbiornik LPG został zamontowany w miejscu koła zapasowego. Ma on pojemność 65 litrów, co pozwoli zatankować około 52 litry gazu. Zawór tankowania został umieszczony pod klapką wlewu benzyny. Jednak ze względu na ograniczone miejsce do tankowania należy użyć dołączonego adaptera.

Oszczędności po montażu instalacji LPG

Średnie spalanie benzyny w tym modelu wynosi między 7,5 a 8 litrów. Po montażu instalacji LPG wykonaliśmy litrażowanie na dwóch odcinkach. Najpierw kontrolowaliśmy spalanie benzyny na drogach lokalnych, nie przekraczając podczas jazdy prędkości 80 km/h. W tym przypadku spalanie gazu wyniosło około 7 litrów, a do tego około litr benzyny.

Koszt tankowania takiej ilości gazu i benzyny to około 19 zł. Gdybyśmy chcieli tą trasę pokonać tylko na benzynie, pojazd spaliłby jej 7 litrów i byłby to koszt 35 zł. Drugi odcinek pokonaliśmy autostradą zachowując prędkość do 140 km/h. Spalanie gazu wyniosło 9 litrów i dodatkowo 1 litr benzyny. Jest to koszt około 23 zł.

Bez instalacji LPG spalanie na tej trasie wyniosłoby 9 litrów, a kosztowałoby to 45 zł. Porównując koszty można dojść do wniosku, że z instalacją LPG oszczędzamy średnio 19 zł na 100 km! Koszty tankowania zmaleją o 48 %, co jest bardzo korzystną perspektywą.

Ty też możesz płacić mniej za paliwo. Zainwestuj w montaż instalacji LPG w Automix Skrzyszów i tankuj taniej już dziś.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do KIA Soul, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w KIA SOUL:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG