Honda HR-V LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Honda HR-V instalacja LPG

Honda HR-V LPG. Mamy przyjemność zaprezentować kolejny samochód, który został oddany w doświadczone ręce naszych specjalistów. Honda HRV z 2020 roku, która przed wizytą w naszym serwisie miała przejechanych tylko… 1000 km. Nowy samochód, którego właściciel chciał ograniczyć koszty eksploatacji. O ile? Najpierw przyjrzyjmy się samemu pojazdowi.

Honda HR-V kilka słów o aucie po montażu instalacji LPG

Honda HRV to auto osobowe produkcji japońskiej, produkowane w latach 1999-2006 oraz od 2014 roku. Druga generacja modelu została zaprezentowana pierwszy raz w 2013 w Tokio (wtedy jeszcze pod nazwą Honda Vezel). Już pod swoim docelowym imieniem HRV pokazano światu w Nowym Jorku w 2014 roku. Model powstał na bazie 4. generacji Hondy Jazz, łącząc w jednym aucie cechy SUV-a, funkcjonalność minivana oraz elegancję coupe.

WYCENA INSTALACJI LPG

Sercem tego auta jest benzynowy silnik 1.5 litra i-VTEC z serii Earth Dreams Technology. Mieści w sobie 4 cylindry z bezpośrednim wtryskiem, które dają 130 KM mocy. Skrzynia biegów jest automatyczna, a napęd tylko na przednie koła. Mechanizmy zapakowane są w bardzo eleganckie nadwozie, będące efektem liftingu modelu, który miał miejsce w 2018 roku.

Całość nawiązuje swoim stylem do aut sportowo-użytkowych i coupé. Dzięki temu powstała dynamiczna sylwetka, z odważnie narysowaną linią boczną. Uwagę zwraca zgrabne przetłoczenie, biegnące do słupka C, w którym znajduje się klamka tylnych drzwi. Wnętrze przedstawia się elegancko i estetycznie, także dzięki zastosowanym dotykowym ekranom.

Honda HR-V LPG spalanie

W pojeździe zamontowaliśmy toroidalny zbiornik LPG, który umieściliśmy w miejscu koła zapasowego. Ma on pojemność 58 litrów, co pozwala zatankować nawet 47 litrów gazu. Zawór do uzupełniania gazu znajduje się, standardowo, pod klapką wlewu benzyny.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jako że projektanci auta zostawili tam niewiele miejsce, do tankowania potrzebny jest dołączony adapter. Właściciel pojazdu podał, że średnie spalanie benzyny wynosi między 8 a 10 litrów na 100 km. Po zamontowaniu instalacji przejechaliśmy łącznie 400 km (200 km autostradą, nie przekraczając 120 km/h oraz 200 km po drogach lokalnych, jadąc nie więcej niż 80 km/h). Wyniki? Na autostradzie samochód spalił 8,5 l gazu i 1,5 l benzyny na 100 km, a na drogach lokalnych 6 l gazu oraz 1,2 l benzyny na 100 km.

Oznacza, to, że jazda na LPG okazała się aż 52% tańsza! Oszczędność to średnio 23,50 zł na 100 km. Oszczędności nie kończą się na mniejszych kosztach paliwa. Klient otrzymał 5-letnią gwarancję z limitem 100 tysięcy kilometrów. Warunkiem jest serwis raz w roku lub co 20 tysięcy przejechanych kilometrów. Zapewniamy również, że nie dojdzie do wypalenia zaworów i gniazd zaworowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Honda HR-V, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Honda HR-V:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Honda HR-V LPG
Honda HR-V LPG