Mazda CX-3 LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Mazda CX-3 LPG

Mazda CX-3 2016 2.0 120KM – instalacja LPG

Mazda CX-3 LPG – Mazda CX-3 to kompaktowy crossover, stworzony według filozofii KODO, który zadebiutował w 2015 roku. Prezentowany przez nas egzemplarz wyjechał z fabryki Mazdy w 2016 roku. Pod maską ma silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemność 2.0 litrów i mocy 120 koni mechanicznych. Silnik pochodzi z rodziny Skyactive, które występują w innych samochodach tego producenta.

Silniki Skyactive charakteryzuje wysoki stopień sprężania wynoszący 14:0, który jest rzadko spotykany w silnikach benzynowych a wręcz porównywalny do silników diesla. Dzięki takiej charakterystyce pracy, moment obrotowy wynoszący 204 nm, jest dostępny od niskich partii obrotów co czyni silnik bardzo dynamicznym. Przedstawiony wyżej egzemplarz otrzymał montaż instalacji LPG w naszym zakładzie. Dzięki niskim kosztom gazu, który jest prawie że o połowę tańszy od benzyny, instalacja gazowa będąca inwestycją w nasz samochód, zaczyna się od samego początku zwracać.

Charakterystyczną cechą spalania gazu LPG jest mniejsze wydzielanie substancji szkodzących, dodając do tego cenę paliwa LPG korzysta na tym nie tylko nasz portfel ale również i środowisko.

Mazda CX-3 LPG Spalanie

Starannie i estetycznie wykonana instalacja gazowa LPG pozwoliła w tym samochodzie maksymalnie obniżyć koszty paliwa, ale również ukryć instalację. Przeciętna osoba patrząc pod maskę, nawet się nie zorientuje, że jest tu instalacja gazowa. Ze względu na charakterystykę silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa, silnik pomimo zasilania gazem LPG musi również spalać benzynę, aby wtryski benzynowe nie zostały uszkodzone.

WYCENA INSTALACJI LPG

Przedstawiona Mazda CX-3 w standardowych warunkach spala około 7 litrów benzyny na 100 km. Dzięki instalacji gazowej spalanie benzyny spada do 1 litra na 100 km, a samego LPG silnik spala około 6.5 litra na 100 km. Zamontowana przez nas w miejscu koła zapasowego butla jest o pojemności 59 litrów, jednak maksymalnie można ją napełnić 47 litrami gazu, a to pozwoli na przejechanie około 700 kilometrów na jednym tankowaniu LPG.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Mazda CX-3 ?

Cena zamontowania instalacji gazowych nie zawsze należy do niskich. Jednak zwracają uwagę na to, że tankując gaz LPG, tankujemy za połowę ceny benzyny, na każdym tankowaniu oszczędzamy. W przypadku tej Mazdy CX-3 z silnikiem 2.0 120 koni mechanicznych, według naszych obliczeń każdorazowo przejechane 100 km na benzynie pochłonie z naszego portfela około 35 złotych. Jednak jeżdżąc na gazie LPG, pozwala nam to na oszczędzenie około 18 złotych na każdych 100 km. Dodając do tego 5-letnią gwarancję, możemy cieszyć się tanią a przede wszystkim ekologiczną jazdą.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Mazda CX-3, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Mazda CX-3:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG