Kia Rio instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Kia Rio Instalacja LPG

Kia Rio instalacja LPG, rocznik 2017, pojemność silnika 1.2 litra, 84 KM – jest to przykładowa jednostka, która otrzymała montaż instalacji LPG w naszym zakładzie. Jeżeli jesteś właścicielem identycznego, bądź podobnego pojazdu zapewne interesuje Cię koszt instalacji gazowej.

Najważniejszym zagadnieniem do poruszenia w tej kwestii jest fakt, iż instalacje LPG należy traktować jako inwestycję w pojazd – niewielka cena LPG szybko pozwoli Ci na oszczędzenie dodatkowych środków ponad te, które zainwestowałeś w montaż instalacji LPG. Ponadto, ten rodzaj paliwa charakteryzuje się mniejszą szkodliwością dla środowiska niż benzyna, co może stanowić dodatkowy atut tego typu instalacji dla niektórych kierowców.

Kia Rio LPG jakie spalanie gazu?

Jest to samochód przystosowany typowo do jazdy miejskiej, na co wskazuje między innymi nieduża pojemność silnika. Dodatkowym atutem tego modelu jest stosunkowo niewielkie spalanie – według raportów spalania badanych na autocentrum, samochód średnio spala 6,5 litra benzyny na 100 przejechanych kilometrów.

Biorąc jednak na tapet spalanie LPG, uzyskamy wynik w okolicach 7 litrów na 100 kilometrów. Z tego względu instalacje gazowe w zestawieniu z tym, jak niska jest LPG cena, w bardzo szybki i efektywny sposób zaczynają przynosić oszczędności. Kwestie ekonomiczne oraz fakt, iż jest to bardzo ekologiczny rodzaj paliwa (w porównaniu do benzyny) stanowią zazwyczaj główne powody, dlaczego właściciele różnego typu aut coraz częściej decydują się na instalację LPG w swoich pojazdach.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Kia Rio

Spalanie w tym modelu utrzymuje się na podobnym poziomie dla gazu i benzyny, jednak niska cena, jaką charakteryzuje się gaz LPG, pozwala na niemalże natychmiastowy zwrot kosztów, jakie wyniosła instalacja gazowa. Już po przejechaniu pierwszych 100 kilometrów można ustalić oszczędność na poziomie około 17 złotych. Po dokonaniu prostych przemnożeń okazuje się, że instalacja gazowa pozwala zaoszczędzić nawet 170 złotych po przejechanych 1000 kilometrach.

Idąc dalej, oszczędności zgromadzone dzięki korzystaniu z ekologicznego napędu LPG wyniosą aż 1700 złotych po przebyciu łącznie 10 000 kilometrów. Istotnym faktem dla tych wyliczeń jest sama instalacja gazowa, cena którą musisz ponieść na jej montaż – gdyż już po przejechaniu zaledwie 20 tysięcy kilometrów możesz liczyć na zwrócenie się poniesionych przez Ciebie kosztów. Ten model Kii Rio jest fantastyczną opcją dla osób poszukujących auta miejskiego za nie największe pieniądze, a dodatkowo po instalacji LPG stającego się nadzwyczaj ekonomiczne w użytkowaniu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do twojego samochodu? kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Kia Rio LPG
Kia Rio Instalacja LPG
Kia Rio po montażu LPG
Kia Rio LPG
Kia Rio Instalacja LPG
Kia Rio LPG
Kia Rio Instalacja LPG
Kia Rio po montażu LPG
Kia Rio LPG
Kia Rio Instalacja LPG
Kia Rio po montażu LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG