KIA Proceed GT LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

KIA Proceed GT instlacja LPG

KIA Proceed GT LPG. Kia Proceed GT to samochód bardzo wszechstronny, a jazda nim sprawi nam wiele przyjemności. Pod maską tego potwora mieści się silnik 1.6 T-GDi o mocy 204 koni mechanicznych. Model zaprojektowany jest na wzór aut sportowych. Dodatkową zaletą samochodu jest wydech aktywny wraz z klapami oraz dodatkowy emulator dźwięku, dzięki któremu nasza bryka brzmi o niebo lepiej.

Zalety Kia Proceed GT z Instalacją LPG

Warto nadmienić, że coraz więcej klientów życzy sobie instalacji LPG w swoich nowych samochodach, robią to nie bez powodu. Taka instalacja dostępna jest również dla samochodu Kia Proceed GT. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług montażowych, zapewniamy porządnie wykonaną pracę przez naszych fachowców w atrakcyjnej cenie.

Sam montaż instalacji LPG składa się z kilku etapów, między innymi zamontowanie butli, zrzucenie wydechu, wycięcie otworu pod wlew gazu, zamontowanie przełącznika do gazu oraz instalacji elektrycznej z wiązką i sterownikiem pod maską. Końcowym etapem instalacji gazowej jest zaprogramowanie auta.

Na sam koniec wykonywane jest tak zwane litrażowanie samochodu, co w skrócie oznacza rzetelnie przeprowadzone pomiary przy uwzględnieniu różnych trybów pracy podczas jazdy. Za każdy z etapów odpowiedzialna jest inna ekipa, wyspecjalizowana w danym zadaniu. Po montażu, w naszym samochodzie nie znajdziemy praktycznie żadnych zmian wizualnych.

Kia Proceed GT LPG spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

Spalanie auta w trasie nie przekraczając 140 km/h to 7,5 litra gazu oraz 1,6 litra benzyny na 100 km. Drogami lokalnymi nie przekraczając 80 km/h spalimy do 6,5 litra gazu oraz 1,5 litra benzyny na 100 km. Z powyższych danych wynika, że koszt przejechania 100 km autostradą to wydatek w okolicach 24 złotych, natomiast drogami lokalnymi – 20 zł.

Przy spalaniu w trybie mieszanym spokojnie zmieścimy się w granicy 25 zł. Średni koszt z polskich gór nad morze wyniesie zatem średnio 170 zł, kiedy bez zamontowanej instalacji LPG zapłacilibyśmy prawie 300 zł.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Kia Proceed?

Kia Proceed GT z silnikiem benzynowym 1.6 potrafi spalać nawet do 8,8 litra benzyny. Biorąc pod uwagę aktualną średnią cenę paliwa, koszt za 100 km będzie wynosił nawet do 42 zł. Jeśli przyrównamy to do ceny LPG po 1000 km (odległość porównywalna do trasy przykładowo z Warszawy do Dortmundu) zaoszczędzimy około 180 zł.

Wraz z pokonanym dystansem koszt instalacji gazowej będzie się coraz bardzie zwracał. Przykładowo, po 10 000 kilometrów możemy zgromadzić już nawet 1800 złotych oszczędności.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do KIA Proceed GT, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w KIA Proceed GT:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

KIA Proceed GT LPG
KIA Proceed GT LPG
KIA Proceed GT LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG