Jeep Compas instalacja LPG

Jeep Compas 2019 1.4 MultiAir 125KM po montażu instalacji gazowej LPG

Jeep Compas instalacja LPG. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się Jeep Compas z zamontowaną instalacją gazową, dzięki której możliwe są ekonomiczne przejazdy z punktu A do punktu B. Warto zapoznać się z wersją z 2019 roku, która znacznie wyróżnia się od poprzednich wersji.

Jeep Compas 2019 1.4 MultiAir 125KM

Samochód Jeep Compas jest z 2019 r. a pod maską znajdziemy silnik z oznaczeniem Multi Air, o pojemności 1.4 litra z turbodoładowaniem, o mocy 125 KM. Compas to samochód osobowy typu crossover, a następnie z Suv klasy kompaktowej, produkowany przez amerykański koncern Jeep od 2006r. Dziesięć lat później zaczęto produkować jest drugą generację tego modelu, która zadebiutowała na targach motoryzacyjnych w Los Angeles, w listopadzie 2016 r. Samochód zastąpił jednocześnie 2 modele, czyli Jeepa Compas pierwszej generacji oraz model Patriot. Korzysta również z przedłużonej platformy, użytej do budowy m.in. Fiata 500 X. Pojazd z wyglądu przypomina Jeepa Grand Cherokee, natomiast tył pojazdu nawiązuje do pierwszej generacji tego modelu.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jeep Compas instalacja LPG – System Multi Air w Jeep Compas

Ciekawostką jest elektrohydrauliczny system sterowania zaworami ssącymi. System ten całkowicie eliminuje wałek rozrządu do zaworów ssących. Podstawą prawidłowego funkcjonowania systemu Multi Air jest regularna i częsta wymiana oleju. Zalety jakich można się doszukać to m.in zmniejszone spalanie paliwa, mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Kolejny zalety to zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego, a także bardziej elastyczna praca silnika.

Aby lepiej zrozumieć zasadę działania, warto rozpatrzyć dwa schematy: zawór elektromagnetyczny zamknięty i zawór elektromagnetyczny otwarty. Jeśli chodzi o ten pierwszy przypadek, olej wypełnia całą przestrzeń roboczą i zachowuje się w poduszce jak ciało stałe. Sytuacja zmienia się w momencie częściowego lub całkowitego otwarcia elektrozaworu. Wówczas w poduszce nie pojawia się „przeciek”. Olej może odpływać w kierunku niskiego ciśnienia, gdyż nie pracuje już jako ciało stałe. W tym przypadku zawór zamyka się pod działaniem sprężyny, co jest niezależne od pracy wałka.

Dodatkowe informacje:

Samochód należy serwisować raz w roku bądź co 20 tyś km. Do dyspozycji jest również potężny zbiornik toroidalny o całkowitej pojemności 73 litrów, przy czym można zatankować dokładnie 59 litrów gazu, a dystans jaki pokonamy na pełnym zbiorniku to około 600 kilometrów. Średnie spalanie benzyny wynosi 9-11 litrów na 100 kilometrów, natomiast po zamontowaniu instalacji gazowej w cyklu mieszanym spala 9 litrów gazu. Wlew gazu znajduje się pod klapą obok wlewu benzyny, jednakże istnieje konieczność stosowania adaptera.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Jeep Compas, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Jeep Compas: