Instalacja LPG nie została wpisana do dowodu rejestracyjnego – co mogę zrobić?

WYCENA INSTALACJI LPG
young man looking through magnifying glass

Kupiłeś auto z zamontowaną instalacją LPG a poprzedni właściciel nie zarejestrował jej w dowodzie rejestracyjnym? Sprawdź robić.

Instalacja LPG nie została wpisana do dowodu rejestracyjnego – co mogę zrobić? Do zarejestrowania instalacji gazowej w Wydziale Komunikacji potrzebne są faktura  za montaż instalacji gazowej (na fakturze powinien być wpisany nr VIN oraz nr rejestracyjny pojazdu – jeśli auto jest już zarejestrowane z nr rejestracyjnym) oraz wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji, dlatego nasze działania powinny być ukierunkowane na odnalezienie wystawców tych dokumentów.

Jeśli wiemy, który warsztat założył instalację gazową to mamy pół problemu z głowy, ale jeśli nie posiadamy tej informacji będzie trochę trudniej… po duplikat faktury należy udać się do firmy, w którym zamontowana była instalacja gazowa;

Instalacja LPG nie została wpisana do dowodu rejestracyjnego – Jak szybko załatwić ten problem?

Prośbę o duplikat wyciągu ze świadectwa homologacji, kierujemy do wystawcy dokumentu (właściciela homologacji) za pośrednictwem zakładu montażu. W tym celu należy: Udać się do zakładu, w którym zamontowana była instalacja. Jeżeli zdarzy się, że zakład, w którym montowaliśmy instalację gazową, już nie istnieje, prośbę kierujemy bezpośrednio do właściciela homologacji (wystawcy), który wyda duplikat wyciągu.

Jeśli nie wiemy gdzie instalacja była zamontowana pozostaje sprawdzić jakie podzespoły mamy zamontowane i szukać przedstawicieli regionalnych sprzedających dany osprzęt może za ich pośrednictwem uda się trafić do warsztatu, który będzie w sieci danego przedstawiciela (właściciela homologacji). Na stronie internetowej Instytutu Transportu Samochodowego dostępny jest spis właścicieli homologacji wraz z wykazem wszystkich warsztatów montujących.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG