Mitsubishi Outlander LPG

Mitsubishi Outlander Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Mitsubishi Outlander montaż instalacji LPG

Mitsubishi Outlander LPG. Mitsubishi Outlander trzeciej generacji to dość popularny na polskim rynku SUV klasy średniej. Design samochodu jest stonowany, bez zbędnych udziwnień, aczkolwiek dzięki aż dwóm faceliftingom w historii modelu nadal wygląda on nowocześnie i może się podobać. Zadbano o estetykę, na korzyść której przemawiają liczne chromowane wstawki z przodu i z tyłu samochodu.

Mitsubishi wyróżnia się w negatywny sposób na tle licznej konkurencji, którą stanowią takie modele, jak BMW X3, Honda CR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-5, Nissan Qashqai czy Subaru Forester. Outlander jest spory jak na polskie drogi, ale został przez projektantów dobrze wyważony. Spisuje się jako pojazd dla całej rodziny na długą trasę, zawieszenie dobrze niweluje niedoskonałości nawierzchni, a kabina jest dobrze wyciszona. Dzięki wysokiemu prześwitowi, dobrej widoczności zza kierownicy, czujnikom parkowania oraz kamerze cofania jazda miejska nie powinna męczyć. We wnętrzu znajdzie się miejsce dla pięciu pasażerów, podróż przebiega w komfortowych warunkach.

Elementy wyposażenia są dobrej jakości oraz są precyzyjnie spasowane. Przedstawiony egzemplarz posiada dwa dodatkowe fotele w bagażniku, które można łatwo złożyć, zwiększając tym samym przestrzeń ładunkową. Outlander może się więc okazać ciekawą opcją dla kierowców posiadających dużą rodzinę.

Samochód Mitsubishi napędzany jest przez wolnossącą, czterocylindrową jednostkę 2.0. Jest to silnik z wtryskiem pośrednim generujący moc 150KM. Całość jest sprzężona z bezstopniową skrzynią CVT i napędza cztery koła. Dynamika pojazdu w tej konfiguracji jest dobra jak na rozmiary samochodu. Instalacja gazowa pod maską zainstalowana jest w taki sposób, aby całość wyglądała estetycznie i nie rzucała się w oczy, z dbałością o detale. Montaż instalacji LPG nie sprawia trudności.

Zbiornik gazu LPG umieszczony jest pod samochodem i nie rzuca się w oczy. Pojemność całego zbiornika wynosi 69 l, co pozwala na zatankowanie 55 l LPG. Pozwala to na pokonanie około 500 km na jednym tankowaniu. Wlew gazu został zamontowany obok wlewu benzyny i nie wymaga stosowania specjalnej przejściówki. Wygoda i oszczędność.

WYCENA INSTALACJI LPG

Mitsubishi Outlander LPG Spalanie

Mitsubishi Outlander z silnikiem 2.0 spala około 9-10 l benzyny na 100 km jazdy. Natomiast po montażu instalacji samochód spala około 10-11 l gazu LPG. Patrząc na dużo niższe ceny gazu, oszczędność odczujemy już przy pierwszej wizycie na stacji benzynowej. Silnik posiada wtrysk pośredni, toteż nie wymaga dotrysków benzyny. Pojazd po przełączeniu na zasilanie gazem spala tylko LPG. Silnik dobrze pracuje z gazem, nie należy więc się obawiać o jego żywotność oraz komfort jazdy.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Mitsubishi Outlander?

Oszczędność po zamontowaniu instalacji LPG w samochodzie tych rozmiarów z dwulitrowym silnikiem odczujemy niemal natychmiast. Na każde 100 km jazdy na paliwie oszczędzamy około 25 zł. Po przejechaniu 1000 km będzie to już oszczędność 250 zł, a po 10 000 km – 2 500 zł. Koszt instalacji LPG w tym samochodzie zwróci się po przejechaniu 18 000 km. Ponadto warto zaznaczyć, że nasze instalacje LPG objęte są gwarancją na okres 5 lat, lub pierwszych 10 000 km.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Mitsubishi Outlander, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Mitsubishi Outlander:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG