Lincoln MKT LPG

Lincoln MKT Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Lincoln MKT montaż instalacji LPG

Lincoln MKT LPG. Bohaterem dzisiejszego artykułu będzie Lincoln MKT z 2013 roku. Jest to samochód osobowy typu crossover, amerykańskiej marki Lincoln. Produkowany od 2009 do 2019 roku, w którym to doczekał się końca swojej produkcji razem z bliźniaczym Fordem Flexem. Pod maską znajduje się silnik 3,5 litrowy V6, generujący moc 360 KM – co stanowi jedną z rzeczy łączącą go z jego bliźniakiem. Nie stanowi to jednak jedynego podobieństwa – od Flexa przejął on również wygląd kluczyka oraz zegarów. Naszemu modelowi charakteru dodają także niecodzienna kolorystyka – brązowo-kremowa oraz przeszklony, panoramiczny dach.

WYCENA INSTALACJI LPG

Lincoln MKT jak zamontować instalację LPG

Montaż instalacji LPG w modelu nie stanowił problemu – niemal idealnie wkomponował się w przestrzeń pod maską, sprawiając, że żaden z elementów instalacji gazowej nie przyciąga do siebie szczególnej uwagi. Kilka przewód to jedyne co pozostaje widoczne po założeniu instalacji gazowej. Zbiornik o pojemności 88 l został umieszczony w miejscu na koło zapasowe w bagażniku – co biorąc pod uwagę na jego pojemność, nadal zostawia nam wystarczająco miejsca do spełniania codziennych i tych mniej codziennych potrzeb.

Co więcej, wystarczająca ilość miejsca pod klapką do wlewu paliwa umożliwiła zamieszczenie pełnego zaworu do tankowania – oznacza to brak konieczności używania reduktora. Nie tylko wychodzi to na plus podczas użytkowania, ale także sprawia, że całość prezentuje się bardzo estetycznie.

Lincoln MKT LPG spalanie

Średnie spalanie Lincolna MKT wynosi 9,8 l benzyny na 100 km. Biorąc pod uwagę aktualne ceny będzie nas to kosztować co najmniej 55 zł – jest to cena lekko zaniżona. Brzmi niezbyt zachęcająco, prawda? Mimo wszystko w porównaniu ceny LPG brzmi bardziej zachęcająco.

Po montażu instalacji LPG wykonano litrażowanie – jaki z tego wniosek? Na 200-kilometrowym odcinku autostrady, przy maksymalnej prędkości 140 km/h, spalanie LPG wynosiło 12 l, a benzyny 1,6 l. Jeśli więc przebieg Twojego samochodu rośnie w dość szybkim tempie, może się okazać, że koszt instalacji gazowej zwróci się szybciej niż można by się spodziewać.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Lincoln MKT

WYCENA INSTALACJI LPG

Po montażu instalacji gazowej koszty przemieszczania się z reguły maleją, pozwalając Twojemu portfelowi na lekkie odetchnięcie. W tym przypadku nie jest inaczej, a pieniądze przeznaczane zazwyczaj na paliwo z łatwością można będzie spożytkować na inne wydatki. Na każde 100 km można zaoszczędzić około 14 zł. Po przejechaniu 1000 km, zostaniemy z dodatkowymi 140 zł w portfelu, a po 10000 – 1400 zł. Oznacza to, że ze względu na niską cenę LPG, koszt instalacji gazowej zwróci się po ok. 25-30 tys. kilometrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Lincoln MKT, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Lincoln MKT:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG