Lexus RX300 instalacja LPG

Lexus RX300 2022 2.0Turbo 238KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Lexus RX300 instalacja LPG. Instalacje gazowe warto zakładać już na początku historii auta. Przez dalszy okres eksploatacji znacznie zmniejszą się koszty zakupu paliwa. Lexus RX300 produkowany jest przez japoński koncern. Prezentowany model, w którym wykonaliśmy montaż instalacji LPG jest IV generacją. 

Konkuruje m.in. z BMW X5, czy Audi Q7. Z przodu ma charakterystyczną atrapę w kształcie klepsydry, która nawiązuje do innych modeli Lexusa. Samochód ma sportowy charakter o czym świadczą chromowane listwy, agresywne lampy, ścięte nadkola i nieco kanciasta sylweta. Jak przystało na klasę Premium samochód ma automatyczną skrzynię biegów a wnętrze auta jest wyposażone luksusowo.

Silnik ma pojemność 2 litry, generuje moc 238 KM. Posiada turbodoładowanie oraz podwójny układ wtryskiwaczy, czyli wtryskiwacze bezpośrednie i pośrednie. W analogiczny sposób odwzorowana jest instalacja gazowa. Podzespoły instalacji są pod maską niewidoczne, więc wszystko wygląda jak w oryginale. Pod podłogą bagażnika umieściliśmy zbiornik na gaz LPG o całkowitej pojemności 56 litrów, jednak z uwagi na 80% stopień napełnienia można do niego zatankować 45 litrów gazu. Zawór do tankowania LPG zamontowaliśmy pod klapką wlewu paliwa.

Lexus RX300 instalacja LPG spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

Ze względu na znaczne gabaryty samochodu i dużą pojemność silnika Lexus RX300 spala około 10 – 11 litrów benzyny. Od czasu gdy w Auto Mix zamontowaliśmy instalację LPG 85 – 90% potrzebnego paliwa będzie to gaz a 10 – 15% benzyna. Spalanie LPG w dużym stopniu zależy od stylu jazdy. Przy mniejszych obciążeniach pracują głównie wtryskiwacze pośrednie, które nieomal w 100% pobierają gaz.

Przy większych obciążeniach i bardziej dynamicznej jeździe pracują wtryskiwacze bezpośrednie, które potrzebują dotrysku benzyny. Silnik pracuje identycznie na obydwu paliwach a moment przełączania jest niewyczuwalny.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Lexus RX300

WYCENA INSTALACJI LPG

W tego typu samochodzie, który na ogół używany jest do dynamicznej jazdy udział benzyny jest większy. Zatem instalacja gazowa generuje spore oszczędności przy zakupie paliwa, ponieważ cena LPG jest ponad dwukrotnie niższa od ceny benzyny. Ze względu na duże spalanie na każdych 100 km oszczędza się około 40 zł. Na 1000 km będzie to 400 zł, po przejechaniu 10 tys. km oszczędność jest rzędu 4000 zł.

Koszt instalacji gazowej zwróci się po około 25 tys. km. Niezależnie od ceny paliw montaż instalacji LPG redukuje o połowę koszty zakupu paliwa. W Auto Mix dajemy na instalacje LPG 5-letnią gwarancję oraz oferujemy możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na silnik. 

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG