Lexus RX300 LPG

Lexus RX300 montaż LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Lexus RX300 2019 2.0T 238KM instalacja LPG

Lexus RX300 LPG. Lexus RX300, w którym została zamontowana instalacja gazowa to samochód klasy Premium, z automatyczną skrzynią biegów. Regulacje foteli, lusterek i klapy bagażnika są sterowane elektrycznie. Na konsoli znajduje się zegar analogowy a powyżej ekran multimedialny w formie tabletu. Zdecydowana większość Lexusów produkowana jest w Japonii, a poza tym są tylko dwie fabryki na świecie; w Kandzie i USA. W Automixie montujemy instalacje LPG do każdego modelu. Wykonaliśmy ich już mnóstwo dla klientów z całej Polski.

Prezentowany Lexus RX300 pochodzi z roku 2019. Wyposażony jest w silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2 litrów oraz mocy 238 KM. Ponieważ silnik ma podwójny układ wtryskowy, montaż instalacji gazowej nie jest prosty ale znakomicie poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Dostosowaliśmy instalację gazową tak, aby w pełni odzwierciedlała pracę silnika na benzynie. Umieszczone pod maską podzespoły są niewidoczne, poza elektrozaworem. Reszta komponentów jest ukryta. Wlew na gaz LPG jest bardzo estetycznie zabudowany. Jest to pełne złącze, które wygląda jakby było tutaj zamontowane fabrycznie. Zbiornik gazu LPG znajduje się pod podłogą bagażnika. Ma całkowitą pojemność 56 litrów, co w praktyce pozwoli na zatankowanie 45 litrów gazu.

Lexus RX300 LPG spalanie

Samochód ma duże gabaryty i waży prawie 2 tony. W rankingach internetowych i w raportach spalania określono zużycie benzyny na około 11 litrów na 100 km. Po zamontowaniu instalacji LPG będzie spalał od 85 do 90 % gazu plus 10 – 15 % benzyny w celu dotrysku. W praktyce może to być 8 – 10 litrów gazu plus 1 – 1,5 litra benzyny. Wartości te będą zależały od stylu jazdy. Samochód doskonale sobie radzi przy przełączaniu pomiędzy paliwami, nie odczuwa się żadnych szarpnięć. Komfort jazdy jest taki sam a koszt podróży zmniejsza się o połowę.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Lexus RX300?

Trwałość samochodu jest przewidziana na wiele lat. Ponieważ cena LPG jest niższa od ceny benzyny, po zamontowaniu instalacji gazowej eksploatacja pojazdu będzie o wiele bardziej ekonomiczna. Spalanie LPG to około 11 litrów na 100 km przy dynamicznej jeździe. Jednocześnie na tym samym dystansie auto zużyje tylko 1,5 litra benzyny. Zatem na każde 100 km będzie to oszczędność 30 zł a na 1000 km 300 zł. Po przejechaniu 10 tys. km oszczędność wynosi 3000 zł. Koszt instalacji gazowej zwróci się po około 30 – 35 tysiącach kilometrów. Gdy ma być u nas zakładana instalacja gazowa cena jest ustalana indywidualnie z każdym klientem. Można to zrobić za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.gazautomix.pl .

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Lexus RX300, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Lexus RX300:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG