Lexus IS300 LPG

Lexus IS300 – Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Lexus IS300 2019 3.5 306KM – Instalacja LPG

Lexus IS300 LPG . Samochód w którym zamontowaliśmy instalację LPG pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Konkuruje z BMW serii 3 oraz Audi A4. Lexus IS300 wygląda dynamicznie i ma szereg akcentów o charakterze sportowym. Na zewnątrz widoczne są szerokie lampy tylne oraz przednie podzielone na 2 części, atrapa chłodnicy w kształcie klepsydry oraz szyberdach. We wnętrzu panuje nuta elegancji; skórzana tapicerka, analogowy zegar, ekran multimedialny, zegary elektroniczne. Całość uzupełnia automatyczna skrzynia biegów a przy kierownicy są łopatki do zmiany biegów.

Lexus IS300 wyposażony jest w silnik o pojemności 3,5 litra generujący moc 306 KM. Posiada podwójny układ wtryskowy złożony z dwóch kompletów wtryskiwaczy – pośrednie i bezpośrednie. W ten sam sposób odwzorowany został montaż instalacji LPG. Można więc powiedzieć, że w tym modelu wykonaliśmy dwie instalacje gazowe. Wszystkie ich podzespoły są poukrywane, zatem prawie niewidoczne. Zbiornik został zabudowany w miejscu na koło zapasowe. Na życzenie klienta wykonaliśmy półkę aby wszystko wyglądało estetycznie. Pod klapką wlewu nie ma zbyt dużo miejsca więc do tankowania LPG należało zamontować adapter, który klient otrzymuje w zestawie.

Lexus IS300 LPG spalanie

Samochód spala średnio 11 litrów benzyny na 100 km. Instalacja gazowa posiada zbiornik na gaz LPG o pojemności 59 litrów. Ze względu na 80% stopień zapełnienia w praktyce zatankujemy do niego 47 litrów. Po tym jak została zamontowana instalacja gazowa samochód był przez nas litrażowany na 200 km odcinku autostrady, ze stałą prędkością 140 km na godz.

 Wyniki jakie osiągnęliśmy to 11 l gazu plus niecałe 1,5 l benzyny na 100 km. Przy mniejszych prędkościach wyniki będą niższe; można zejść nawet do 8 litrów gazu i 1 litra benzyny. Podczas przełączania pomiędzy paliwami nie odczuwa się żadnej różnicy w płynności jazdy.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Lexus IS300?

Po zamontowaniu instalacji gazowej na każdych 100 kilometrach oszczędza się 30 zł. Po przejechaniu 1000 km będzie to już 300 zł a na 10 tys. km jest oszczędność rzędu 3000 zł. Pomimo że paliwa są coraz droższe, cena LPG jest nadal dwukrotnie niższa od ceny benzyny. W tym Lexusie jest już instalacja gazowa cena łączna paliwa będzie więc zredukowana do połowy. Koszt instalacji gazowej zwróci się właścicielowi pojazdu po przejechaniu około 40 tys. km. Samochód stał się bardziej ekonomiczny a  nie stracił nic na dynamiczności jazdy. Szczególnie dobre przyspieszenie ma po przełączeniu na tryb sport.

Na naszą instalacje oferujemy 5 letnią gwarancję z limitem 100 tys.km. Aby gwarancję zachować należy serwisować samochód w Auto Mix raz w roku lub co 20 tys. przejechanych km. Istnieje też możliwość wykupienia u nas dodatkowej gwarancji na silnik w nowym lub paroletnim samochodzie. Na czas pozostawienia u nas auta przekazujemy samochód zastępczy.

Lexus IS300 LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Lexus IS300, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Lexus IS300:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG