Czy warto stosować oleje lub świece dedykowane do gazu LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Oleje i świecie specjalne do instalacji LPG? Czy to mit?

Czy warto stosować oleje lub świece dedykowane do gazu LPG

Czy warto stosować oleje lub świece dedykowane do gazu LPG? Spalanie gazu LPG przebiega w wyższej temperaturze niż w przypadku benzyny, dlatego świeca zapłonowa potrzebuje większego napięcia do wytworzenia iskry. Sama konstrukcja świecy przeznaczonej do układów zasilania LPG nieco różni się od świecy, którą stosuje się w przypadku zwykłych benzyniaków. Kolejną różnicą po większym napięciu wymaganym do wytworzenia iskry jest fabrycznie ustawiona mniejsza przerwa pomiędzy elektrodami, niż ma to miejsce w przypadku świec zapłonowych do silników benzynowych. Korpus świecy i elektrody zbudowane są także z bardziej wytrzymałych materiałów.

Jednak nawet jeśli ktoś zdecyduje się na używanie takich świec, równie często należy kontrolować ich stan i niezwłocznie wymieniać w przypadku zużycia. Prawidłowo pracująca świeca zapłonowa nabiera rudawo-brązowego koloru wokół elektrody. Jednak nawet jeśli świeca ma prawidłowy kolor, należy ją wymieniać zgodnie z zaleceniami instalatorów układów gazowych.

Zatem czy warto stosować oleje lub świece dedykowane do gazu LPG?

W przypadku doboru świec zapłonowych warto zaufać opinii specjalistów, którzy trudnią się instalowanie układów gazowych w autach. Mają oni doświadczenie z silnikami, w których stosuje się różne elementy układu zapłonowego i na podstawie obserwacji mogę doradzić, które świece są godne polecenia.

Nie zawsze zaleca się stosowanie świec zapłonowych specjalnie przeznaczonych do silników z układem LPG. W niektórych przypadkach wystarczą standardowe świece, których przerwa pomiędzy elektrodami zostaje zmniejszona. Zaleca się także stosowanie świeć o innej wartości cieplnej niż te stosowane przez producentów do silników zasilanych benzyną. Odradza się natomiast stosowanie świec wieloelektrodowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG