KIA Xceed LPG

KIA Xceed 2020 1.4 T-Gdi 140KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

KIA Xceed LPG. Samochód, w którym w Auto Mix wykonaliśmy montaż instalacji LPG to Kia Xceed z roku 2020. Ten model jest połączeniem SUV-a z miejskim hatchbackiem. Wywodzi się z gamy modelowej Ceed i produkowany jest od roku 2019. Model Xceed różni się od modelu Ceed między innymi linią dachu, reflektorami, atrapą chłodnicy zwaną potocznie „nosem tygrysa” oraz nadkolami, w których są plastikowe wstawki. W podstawowym modelu Ceed jest ścięty tył, natomiast w Xceed przechodzi płynnie do linii dachu. Wnętrze auta wygląda bardzo nowocześnie, do wykończenia użyto materiałów bardzo dobrej jakości.

Bagażnik w Xceed jest nieco większy niż w podstawowym modelu; ma 426 litrów pojemności. Montując instalację LPG umieściliśmy w bagażniku zbiornik na gaz. Pomimo to bagażnik nic nie stracił na swojej funkcjonalności ponieważ podłoga jest na tym samym poziomie co przed montażem. Pod klapką wlewu benzyny zamontowaliśmy bardzo estetycznie pełne złącze wlewu do tankowania LPG. Silnik ma pojemność 1,4 litra, generuje moc 140 KM. Jest to jednostka T-Gdi, czyli posiada turbodoładowanie i wtrysk bezpośredni. 

Instalacja gazowa została zamontowana pod maską. Z jej podzespołów widoczne są tylko filtry, które ułatwiają nam coroczne serwisowanie w ramach 5-letniej gwarancji oraz elektrozawór. Reszta elementów, z których składa się instalacja gazowa jest ukryta.

KIA Xceed LPG

KIA Xceed LPG 2020 spalanie

Automatyczna skrzynia biegów w połączeniu z silnikiem T-Gdi sprawiają, że przy zasilaniu samą benzyną samochód nie jest zbyt ekonomiczny. Spala od 8 do 10 litrów benzyny na 100 km. Przy bardziej dynamicznej jeździe te wartości wzrastają.

Po montażu instalacji gazowej spalanie LPG jest na poziomie około 85 – 90% a ze względu na wtrysk bezpośredni benzyna będzie pobierana w ilości od 10 do 15%. Zbiornik na LPG ma 74 litry pojemności, jednak z uwagi na 80% stopień napełnienia tankuje się do niego 59 litrów gazu. Na tej ilości można pokonać dystans od 600 do 700 km. 

Samochód identycznie pracuje na obydwu paliwach, nie ma żadnej różnicy w pracy silnika.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w KIA Xceed 2020

Instalacje gazowe znacznie redukują koszty zakupu paliwa. Wynika to stąd, że cena LPG jest znacznie niższa od ceny benzyny. Można przyjąć, że w tym modelu oszczędność wyniesie około 25 zł po przejechaniu 100 km. Na 1000 km będzie to 250 zł a po pokonaniu dystansu 10 tys. km 2500 zł. Ponieważ gaz LPG jest niemal dwukrotnie tańszy od benzyny, gdy zamontowana jest instalacja gazowa cena łączna paliwa jest o połowę niższa.

Koszt instalacji gazowej zwróci się właścicielowi samochodu po przejechaniu około 25 tys. km. Instalacja gazowa przyczynia się zarówno do bardziej ekonomicznej eksploatacji samochodu, jak też do uwzględniania zasad ekologii. W Auto Mix oferujemy także dodatkową gwarancję na silnik w przypadku samochodów nowych lub kilkuletnich.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG