FORD F150 instalacja LPG

Ford F150 2019 5.0 361KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Ford F150 instalacja LPG. Zdarza się, że instalacje gazowe montowane w innych warsztatach nie działają tak jak powinny. W Auto Mix zmodyfikowaliśmy instalację LPG, która została wykonana w czeskim warsztacie. Samochód to Ford F150 LPG XIII generacji z roku 2019. Mimo że jest najmniejszym pickupem w gamie modelowej Forda, i tak imponuje swoimi rozmiarami. Ma niespełna 5,9 m długości, ponad 2 m szerokości i około 2 m wysokości. F150 wyposażony jest w 8-cylindrowy silnik o pojemności 5 litrów, na dual wtrysku. Warsztat, który wykonał montaż instalacji LPG przed nami potraktował tę jednostkę jako zwykłą V8, co nie miało szansy powodzenia. 

Ze starej instalacji został m.in. reduktor. W Auto Mix zamontowaliśmy sterownik, całą elektronikę oraz komplet wtryskiwaczy bezpośrednich i pośrednich dostosowanych do systemu dual. Dzięki temu w pełni został odwzorowany układ wtryskowy. Zbiornik na gaz pozostał pod podwoziem samochodu, tak jak zamontował go poprzedni warsztat. Klienci zamawiający u nas instalacje LPG mają wybór gdzie chcą mieć miejsce do tankowania LPG; pod samochodem, na pace lub 2 zbiorniki, które sumują się. Wszystko zależy od tego, jaki chce mieć klient finalny zasięg na instalacji gazowej.

WYCENA INSTALACJI LPG
Ford F150 LPG

Ford F150 instalacja LPG spalanie

Auto posiada automatyczną skrzynię biegów. Silnik generuje dużą moc 361 KM. Przy sporych gabarytach samochodu koszty na paliwo są znaczne. Wartości spalania benzyny w tym modelu sięgają od kilkunastu nawet do 20 litrów na 100 km. Gdy została prawidłowo zamontowana instalacja gazowa będą pracowały wtryskiwacze pośrednie, zatem niemal 100% pobieranego paliwa to będzie LPG. Przy większych obciążeniach podczas działania wtryskiwaczy bezpośrednich spalanie LPG będzie na poziomie 85 – 90%. Konieczny jest dotrysk benzyny w ilości 10 – 15%.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Ford F150

WYCENA INSTALACJI LPG

Montaż instalacji LPG generuje duże oszczędności przy zakupie paliwa ponieważ gaz LPG jest około dwukrotnie tańszy od benzyny. Zwłaszcza że ze względu na pracę wtryskiwaczy pośrednich, samochód pobiera głównie gaz. Właścicielowi samochodu szybko zwróci się koszt instalacji gazowej. Odkąd w F150 została zamontowana instalacja gazowa poprawnie tj. z podwójnym kompletem wtryskiwaczy, silnik idealnie pracuje na gazie i nie ma żadnej różnicy w komforcie jazdy. W Auto Mix dostarczamy czeskim klientom komplet niezbędnych dokumentów urzędowych oraz zapewniamy 5-letnią gwarancję.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG