Ford F150 LPG

Ford F150 Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Ford F150 Montaż instalacji LPG

Ford F150 LPG. Ford F150 cechuje się sporymi gabarytami,toteż może służyć nie tylko jako auto do codziennego użytkowania, ale przede wszystkim pełnić funkcję auta terenowego. Ogólnie seria F jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, co potwierdzają wysokie rankingi sprzedażowe. Typ nadwozia pick-up sprawia, że auto niewątpliwie nadaje się do przewozów różnych towarów, a nawet może posłużyć do ciągnięcia przyczepy campingowej. Wysoka pozycja kierowcy daje duży komfort jazdy i sprawia wrażenie prowadzenia autobusu lub ciężarówki.

WYCENA INSTALACJI LPG

Auto jest wyposażone w silnik EcoBoost z wtryskiem bezpośrednim o pojemności aż 3,5 l. Sześciocylindrowe serce samochodu wytwarza moc o wartości 370 KM, co nie jest zaskoczeniem z uwagi na masywność pojazdu. Montaż instalacji LPG w Fordzie F150 jest dosyć wymagającym przedsięwzięciem, jednak jak najbardziej możliwym do realizacji.

Duży bagażnik jest niewątpliwie zaletą, ponieważ w tym przypadku umożliwia zamontowanie zbiornika gazowego o dużej pojemności, bo aż 110 l. Wysokie podwozie pozwala na montaż drugiego zbiornika gazu pod spodem auta. Mamy więc do wyboru dwie możliwości ulokowania zbiornika, albo też połączenie tych dwóch opcji, dzięki czemu Nasz Ford będzie posiadał dwa niezależne zbiorniki gazu.

WYCENA INSTALACJI LPG

Ford F150 LPG spalanie

Z uwagi na to, że ten model samochodu posiada bardzo muskularną sylwetkę, oszczędności dzięki zamontowaniu instalacji LPG będą naprawdę duże. Przy ekonomicznej jeździe 160 l gazu wystarczy na pokonanie dystansu około 1000 km. Ford F150 cechuje się dużym spalaniem, więc sam w sobie nie należy do modeli ekonomicznych. Przyjrzyjmy się jak będzie wyglądało spalanie, decydując się na instalację LPG. W zależności od obciążenia auta na 100 km potrzebujemy od 15 do 25 litrów benzyny. Po montażu instalacji gazowej auto spali 90% gazu oraz 10% benzyny, pobieranej w celu dotrysku. W tej sytuacji na pokonanie tego samego dystansu samochód zużyje około 15-25 litrów gazu oraz zaledwie 2-3 litry benzyny.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Ford F150?

Koszt instalacji gazowej jest niemałym, ale jednorazowym wydatkiem. Dzięki oszczędności płynących z wydatków na paliwo – koszty montażu dosyć szybko zostaną zwrócone. Nasz budżet na pewno odczuje korzyści płynące z montażu instalacji LPG. Po pokonaniu dystansu 100 km zaoszczędzimy 50 zł. Wydaje się, że jest to niewielka kwota, ale po przejechaniu 10 000 km, pieniądze które zostaną Nam w portfelu to aż 5 000 złotych. Jak widzimy zmiana rodzaju paliwa gwarantuje dosyć sporą redukcję wydatków, co niewątpliwie jest pożądanym efektem dla każdego posiadacza pojazdu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Ford F150, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Ford F150

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG