Hyundai Tuscon Instalacja LPG

Hyundai Tuscon 2021 1.6 T GDI Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Hyundai Tuscon instalacja LPG. Prezentowany model, w którym w Auto Mix zamontowaliśmy instalację LPG to IV generacja Hyundaia Tuscon z roku 2021. W porównaniu z III generacją też posiada masywny grill, jednak jest on nieco inny ponieważ są w nim wkomponowane lampy. Z tyłu ciągną się lampy przez całą szerokość. Bagażnik ma o ponad 100 litrów pojemności więcej niż w poprzedniej generacji. Skrzynia biegów jest manualna. Wnętrze tego nowoczesnego SUV-a zaprojektowano futurystycznie.

W IV generacji Hyundai zrezygnował z silników wolnossących i wszystkie jednostki mają już turbodoładowanie. W tym egzemplarzu jest silnik turbo GDI czyli z wtryskiem bezpośrednim, o pojemności 1,6 litra. Generuje moc 150 KM. Montaż instalacji LPG wykonaliśmy tak aby wszystkie podzespoły były poukrywane. Widoczne są tylko wtryskiwacze i filtry, które ułatwiają serwisowanie w ramach naszej 5-letniej gwarancji.

Hyundai Tuscon instalacja LPG spalanie

Umieszczony w bagażniku toroidalny zbiornik na gaz LPG ma całkowitą pojemność 67 litrów. Ze względu na 80% stopień napełnienia można do niego zatankować około 53 litry gazu. Instalacje LPG wymagają zamontowania osobnego wlewu na gaz. Pełne złącze umieściliśmy pod klapką wlewu benzyny.

Według raportów spalania zamieszczonych na portalach internetowych Hyundai Tuscon z silnikiem 1,6 turbo GDI o mocy 150 KM spala około 8 litrów benzyny na 100 km. Po zamontowaniu instalacji gazowej spalanie LPG jest na poziomie 85-90% a pozostała część paliwa czyli 10-15 % to benzyna pobierana w celu dotrysku. Przy wysokich letnich temperaturach samochód natychmiast przełącza się na zasilanie gazem. Przy temperaturach ujemnych stanie się to po przejechaniu około 1 kilometra.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Hyundai Tuscon

Instalacje gazowe generują oszczędności w wysokości zależnej od cen paliw. Podczas jazdy na autostradzie, gdzie obciążenie silnika jest duże, oszczędności będą większe niż w przypadku mniej dynamicznej jazdy. Instalacja gazowa w Hyundai Tuscon przy aktualnych cenach benzyny 7,50 zł a gazu LPG 3,30 zł przynosi oszczędność około 25 zł na każdych 100 km. Po przejechaniu 1000 km będzie to 250 zł a po 10 tys. km oszczędność wyniesie 2500 zł. 

Koszt instalacji gazowej zwróci się po przebyciu dystansu około 25 tys. km. Kultura pracy silnika na gazie jest identyczna jak przy zasilaniu benzyną. Równie łatwe jest przyspieszanie, a moment przełączania pomiędzy paliwami jest niewyczuwalny. W Auto Mix wykonujemy montaż instalacji LPG niemal do każdego o modelu samochodu. Nasi klienci jeżdżą taniej, ponieważ  gdy w aucie zamontowana jest instalacja gazowa cena łączna paliwa zmniejsza się o połowę.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG