Hyundai Tucson mHEV LPG

Hyundai Tucson LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Hyundai Tucson T-GDi instalacja LPG

Hyundai Tucson mHEV LPG. Hyundai Tucson z 2021 roku to model najnowszej – IV generacji, z napędem na 4 koła i automatyczną skrzynią biegów w formie przycisków. Samochód jest bardzo nowoczesny, nawet futurystyczny. Profil ma liczne przetłoczenia, a nieco kwadratowe nadkola przypominają Toyotę RAV4.

Z przodu lampy wkomponowane są w grill a z tyłu biegną przez całą szerokość nadwozia. Monitorowanie martwego pola odbywa się poprzez kamerę zamontowaną w lusterku. Wewnątrz znajdują się dwa wyświetlacze elektroniczne; jeden pośrodku konsoli a drugi w miejscu zegarów. Fotel i kierownica są podgrzewane.

W samochodzie, w którym przejechano tylko 2300 km została zamontowana instalacja gazowa. To zadanie nie było dla nas nowością, bo zakładaliśmy już instalacje LPG do modelu poprzedniej generacji oraz innych aut o niskim przebiegu. Umieszczony pod podłogą bagażnika zbiornik na gaz LPG ma pojemność 55 litrów. Przy zapełnieniu 80% można do niego zatankować 44 litry gazu. Na tej ilości paliwa pokonuje się dystans 400 – 500 tys. km. Solidne i estetyczne wykonanie montażu jest dla nas standardem. Pod maską widoczne są jedynie filtry, które umożliwiają nam serwisowanie w ramach 5-letniej gwarancji. Reszta podzespołów jest poukrywana. Pełne złącze wlewu LPG zamontowane jest pod klapką wlewu benzyny.

Hyundai Tucson mHEV LPG spalanie

Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1,6 litra. Jest to jednostka o symbolu T-GDi, który oznacza tryb bezpośredni oraz turbodoładowanie. Generuje moc 180 KM. Tucson jest ekonomiczny przy jeździe lokalnej, natomiast przy większych obciążeniach na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu spala około 11 – 12 litrów benzyny na 100 km.

Po założeniu instalacji LPG, podczas jazdy na autostradzie z prędkością 120-140 km,h spalił 10,5 litra gazu i tylko 1,5 litra benzyny na 100 km. Instalacja gazowa nie wpływa na komfort jazdy. Silnik pracuje identycznie podczas przyspieszania i żeglowania. A więc warto założyć instalację LPG aby jeździć dynamicznie a zarazem taniej.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Hyundai Tucson?

Cena LPG jest zdecydowanie niższa od ceny benzyny. Ponieważ przy większych obciążeniach ten samochód spalał podobną ilość benzyny jak LPG po założeniu instalacji, oszczędność jest wyraźnie odczuwalna. Tym bardziej przy spokojnej jeździe, kiedy auto spala mniej gazu i mniej benzyny w celu dotrysku.

Gdy w samochodzie zamontowana jest instalacja gazowa cena łączna paliwa jest znacznie niższa. Instalacja LPG w tym modelu daje oszczędność około 30 zł na przejechaniu 100 km. Po przebyciu 1000 km będzie to już 300 zł. Po pokonaniu dystansu 10 tysięcy km jest oszczędność rzędu 3 000 zł. Koszt instalacji gazowej zwróci się po przejechaniu około 20 tys km.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Hyundai Tucson, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Hyundai Tucson:

Zobacz pozostałe realizacje instalacji LPG w Hyundai Tucson

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG