Toyota RAV4 instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Toyota RAV4 2019 2.5 Hybrid 178KM po montażu instalacji LPG

Toyota RAV4 instalacja LPG. Dzisiaj przyjrzymy się montażowi instalacji gazowej w samochodzie hybrydowym marki Toyota RAV 4, który wyposażony jest w 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra i mocy 178 KM. Układ napędowy wspomagany jest silnikiem elektrycznym i posiada podwójne wtryskiwacze benzynowe. Na wykonany montaż instalacji LPG klient otrzymuje 5 lat gwarancji z limitem 100 tysięcy kilometrów. Warunkiem obowiązywania gwarancji jest coroczne serwisowanie pojazdu lub po każdorazowym przejechaniu 20 tys. kilometrów.

Spalanie gazu LPG w Toyota RAV4 Hybrid

We wspomnianym modelu pojazdu w miejscu koła zapasowego zamontowany został toroidalny zbiornik o pojemności 62 litrów, który pozwala na zatankowanie około 50 litrów gazu. Zawór tankowania w całości umieszczony został pod klapką wlewu benzyny i nie ma potrzeby stosowania adaptera. Spalanie benzyny w tym modelu waha się między 6 a 7 litrów. Podczas litrażowania pojazdu na autostradzie (nie przekraczając prędkości 120 km/h) uzyskano następujące osiągi 6,8l gazu i 1,5l benzyny. W przypadku jazdy w zmiennych warunkach spalanie wyniosło 5,5l gazu i 0,8l benzyny. Powyższe wartości dotyczą przejechania 100 km.

WYCENA INSTALACJI LPG

Specyfika Toyoty RAV 4 z instalacją LPG

Samochód wyposażony jest w nowoczesny napęd na 4 koła AWDI i jest niezależny dla każdej osi, co oznacza, że za każdą z nich odpowiada inna jednostka napędowa. Z przodu jest to połączenie benzynowego silnika oraz wspomagającego silnika elektrycznego o mocy 120 KM. Za napęd na tylną oś odpowiada samodzielny motor elektryczny o mocy 54 KM. RAV 4 to samochód osobowy typu SUV, który jest produkowany przez japoński koncern Toyota Motor Corporation od 1994 roku. W ciągu wielu lat RAV 4 ewoluowała z pojazdu miejskiego, przez kompaktowy, do SUV-a klasy średniej. Do tej pory na świecie sprzedano już ponad 10 milionów egzemplarzy RAV 4.

Piąta generacji RAV 4 – instalacja gazowa do najnowszego modelu Toyoty RAV4

WYCENA INSTALACJI LPG

Światowa premiera Toyoty RAV 4 piątej generacji miała miejsce w marcu 2018 roku podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Na europejskim rynku ta generacja japońskiego SUV-a pojawiła się październiku 2018 roku w Paryżu. Nowa generacji od swojej poprzedniej wersji różni się nieco większymi gabarytami, zyskując przy tym krótsze nadwozie. Stylistycznie nawiązuje do konceptu FTAC.

Wnętrze samochodu związane jest ze stylem marki, który został zaprezentowany w modelu CAR. Pojazd charakteryzuje się dużym wyświetlaczem, który pozwala na sterowanie funkcjami multimedialnymi. Model RAV4 jest pierwszym samochodem wyposażonym w system Toyota Safety Sense. W testach bezpieczeństwa Euro NCAP Toyota RAV 4 otrzymała 5 gwiazdek bezpieczeństwa.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Toyota RAV4, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Toyota RAV4:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Toyota RAV4 instalacja LPG