Hyundai Grand Santa Fe LPG

Hyundai Grand Santa Fe Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Hyundai Grand Santa Fe LPG. Prezentowany samochód to duży rodzinny SUV Hyundai Grand Santa Fe z roku 2017. W Auto Mix zamontowaliśmy w nim instalację LPG. Sposób montażu jest analogiczny do naszej poprzedniej realizacji w Kia Sorento sprowadzonej z USA. Hyundai Grand Santa Fe został zakupiony w polskim salonie firmowym. Ma mniej przestronne wnętrze i nieco różni się wyposażeniem. Nie ma podgrzewanych siedzeń a fotele są pokryte tkaniną. Kierowca ma do dyspozycji kamerę cofania i automatyczną dwustrefową klimatyzację. Komfort jazdy zapewnia 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów, multifunkcyjna kierownica i regulowany fotel kierowcy.

Instalacje gazowe w obydwu tych samochodach charakteryzują się umieszczeniem zbiornika na gaz LPG pod podwoziem, w miejscu na koło zapasowe. Dzięki temu nie zostaje ograniczona przestrzeń bagażnika. W Hyundai Grand Santa Fe zbiornik ma pojemność 58 litrów. Wlew do tankowania gazu znajduje się pod klapką wlewu benzyny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca jest on węższy od pełnego złącza, trzeba więc stosować adapter. Pozostałe elementy z których składa się instalacja gazowa umieszczone są pod maską. Osłonięte są pokrywą więc montaż instalacji LPG wygląda tak jakby był wykonany fabrycznie.

Hyundai-Grand-Santa-Fe-LPG

Hyundai Grand Santa Fe LPG spalanie

Samochód wyposażony jest w silnik V6 o pojemności 3,3 litra. Ten egzemplarz ma nieco podwyższoną moc do wartości 290 KM. Jest to SUV 7- osobowy, wygodny do podróży na dalekich trasach. Przy mniejszej liczbie pasażerów, po złożeniu ostatniego rzędu siedzeń powstaje miejsce na spore ilości bagażu. W takich samochodach instalacje gazowe zwiększają ekonomikę eksploatacji. Auto było przez nas litrażowane na trasie 200 km drogami lokalnymi z prędkością 100 km/h. Spalanie LPG wyniosło 9.5 litra i dodatkowo 3 litry benzyny na 100 km.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Hyundai Grand Santa Fe

Montaż instalacji LPG to doskonały sposób na redukcję kosztów zakupu paliwa. Cena LPG jest prawie dwukrotnie niższa od ceny benzyny. Dlatego gdy jest zamontowana instalacja gazowa cena łączna paliwa jest niemal o połowę niższa niż przy tankowaniu samej benzyny. Dzięki takim oszczędnościom każda podróż jest tańsza a koszt instalacji gazowej zwróci się w krótkim czasie

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG