KIA Sorento instalacja LPG

KIA Sorento 2013 3.3GDI 288KM Po montażu instalacji LPG

KIA Sorento instalacja LPG. W dzisiejszym artykule opowiemy Wam o samochodzie Kia Sorento z roku 2013 z silnikiem o pojemności 3.3GDI i mocy 288 koni mechanicznych oraz o nowo zamontowanej w nim instalacji LPG. Prezentowany pojazd pochodzi z rynku amerykańskiego i posiada napęd na cztery koła.

WYCENA INSTALACJI LPG

Poznaj Kie Sorento

Kia Sorento to samochód sportowo- użytkowy klasy średniej. Produkowany jest przez południowo- koreański koncern Kia Motors Company od roku 2002. Kia Sorento z roku 2013 należy do drugiej generacji i została zaprezentowana po raz pierwszy w Seulu podczas targów motoryzacyjnych w 2009 roku. Od bieżącego roku 2020 produkowana jest czwarta generacja tego modelu. Samochód ten zaprojektował Peter Shreyer.

Jest zbudowany na bazie płyty podłogowej opracowanej we współpracy z koncernem Hyundai Motor Company. Charakterystycznym elementem stylizacji pojazdu jest duża atrapa chłodnicy z logo marki oraz wkomponowane między grillem przednie reflektory. W 2012 roku w samochodzie zostały dokonane drobne zmiany. Zmieniono przedni zderzak, reflektory przednie, w które wkomponowano światła do jazdy dziennej w technologi LED, a także tylne lampy.

Przemodelowano również wnętrze samochodu. Wygląd wnętrza może się różnić w zależności od wybranej wersji wyposażeniowej pojazdu, roku produkcji i rynku przeznaczenia.

KIA Sorento – Instalacja LPG zamontowana w Automix Skrzyszów

Zbiornik LPG został zamontowany pod podwoziem samochodu w miejscu koła zapasowego. Ma on pojemność 60 litrów, co pozwala na zatankowanie 48 litrów gazu. Zawór tankowania został umieszczony pod klapką wlewu benzyny. Ze względu na ograniczone miejsce do tankowania należy użyć dołączonego adaptera.

WYCENA INSTALACJI LPG

Możliwości po montażu instalacji LPG

Spalanie benzyny w tym modelu wynosi od 11 do 15 litrów. Po montażu instalacji LPG kontrolowaliśmy spalanie samochodu na dwóch odcinkach. Pierwszy odcinek pokonaliśmy na autostradzie nie przekraczając prędkości 140 km/h, spalanie na 100 km w przypadku gazu wyniosło 12 litrów, natomiast benzyny około 2,5 litrów. Jest to koszt około 36,50 zł.

Gdybyśmy tą samą trasę pokonali tylko na benzynie, spalanie wyniosłoby 15 litrów, co kosztowałoby 75 zł. Drugi odcinek to jazda lokalna, nie przekraczaliśmy w niej prędkości 100 km/h. Spalanie gazu wyniosło 10 litrów, a benzyny około 2 litry. W tym przypadku również cena tankowania jest znacznie niższa przy instalacji LPG i wynosi około 30 zł. Natomiast przy benzynie byłby to koszt 55 zł.

Jak widać instalacja LPG jest bardzo opłacalna, dzięki niej nasz klient oszczędzi średnio 31,50 zł na 100 km. Można stwierdzić, że koszty tankowania po montażu będą niższe o około 49%!

Instalacja LPG w Twoim samochodzie

Oczywiście jest to możliwe. Jeśli chciałbyś otrzymać wycenę montażu instalacji LPG w Twoim samochodzie, zapraszamy do kontaktu przez formularz na naszej stronie internetowej www.gazautomix.pl/wycena lub pod numerem telefonu 32 47 26 596 wewnętrzny 1.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do KIA Sorento, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w KIA Sorento:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

KIA Sorento instalacja LPG
KIA Sorento instalacja LPG
KIA Sorento instalacja LPG