Czy LPG niszczy silnik?

WYCENA INSTALACJI LPG
Czy LPG niszczy silnik

Czy LPG niszczy silnik? Zastanawiasz się czy gaz niszczy silnik?

Czy LPG niszczy silnik? To, że gaz niszczy silnik możemy bez wątpienia zakwalifikować jako mit lub jedną z obiegowych opinii. Problemy samochodów wyposażonych w instalację LPG biorą się zazwyczaj z dwóch podstawowych powodów: nieprawidłowo dobranej lub nieprawidłowo zamontowanej instalacji gazowej. Trzecim powodem może być kiepski stan ogólny samochodu.

Jeżeli prawidłowo zostaną dobrane komponenty instalacji gazowej, prawidłowo zostaną zamontowane i precyzyjnie wyregulowane to mamy gwarancję bezawaryjnej eksploatacji silnika przy zachowaniu normalnych czynności obsługowych (wymiany olejów, filtrów, świec zapłonowych, czyszczenia i regulacji). Ważne jest też dbanie o stan ogólny samochodu i podzespołów nie związanych bezpośrednio z instalacją LPG.

Każdy mit ma swoje podłoże i logiczne uzasadnienie, jednak w wielu przypadkach stereotypy powstałe wokół autogazu straciły znacznie lub wręcz całkowicie na aktualności. Dzięki postępowi technologicznemu (systemy sekwencyjnego wtrysku gazu) i jakościowemu, problemy znane 10 lat temu w większości przestały istnieć.

Zamiast powtarzać i utrwalać zasłyszane kiedyś historie, opowiadane przez rozgoryczonych złymi doświadczeniami kierowców, wyróbmy w sobie pozytywne nawyki (regularne kontrolowanie stanu silnika), a wtedy nic w naszym samochodzie nie strzeli i się „od gazu” nie zepsuje, a już na pewno nie wybuchnie. Odpowiedni dobór, montaż i serwis instalacji w zupełności wystarczą, aby większość z opisanych stereotypów nigdy nie znalazła potwierdzenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG