VW Touran LPG

Volkswagen Touran – Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

VW Touran Montaż instalacji LPG

VW Touran LPG. Volkswagen Touran to samochód dla ludzi aktywnie spędzających czas. Patrząc na ten model trudno nie pomyśleć, że to auto dla rodziny, która ceni wakacyjne wycieczki. Choć Touran pod względem designu nie wpisuje się w aktualną modę europejską, to jest funkcjonalny i pojemny. W środku może zmieścić się nawet 7 osób.

Do dyspozycji mamy ekran multimedialny, kamerę cofania, tempomat i automatyczną klimatyzację. Pod maską znajduje się turbo doładowany silnik TSI z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1,5 l, który generuje moc 150 KM. Jednostka współpracuje z dwu sprzęgłowym automatem o siedmiu przełożeniach. Touran nie zawodzi oczekiwań zarówno podczas jazdy lokalnej, jak i autostradowej.

Montaż instalacji LPG w Volkswagenie Touran nie stanowi dla nas problemu. Podzespoły, które umieszczamy pod maską są prawie niewidoczne. Pod klapką mamy zabudowany w całości wlew do tankowania gazu. Nie ma potrzeby stosowania adaptera, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wysoka estetyka instalacji gazowych jest standardem naszej firmy. A jak wygląda sprawa ze zbiornikiem? Bagażnik Tourana nie pozwala na zabudowę zbiornika gazu LPG w miejscu koła zapasowego. Taki zabieg podniósłby podłogę, a trzeci rząd siedzeń musiałby być wyżej. Mamy więc do wyboru trzy opcje.

Po pierwsze, możemy zamontować estetyczną zabudowę w formie półki, wykonaną przez zewnętrzną firmę. W takiej konfiguracji mamy do dyspozycji 5 siedzeń i nieco zmniejszoną przestrzeń bagażową. Po drugie, możemy zdemontować zabudowę i rozłożyć dodatkowe 2 siedzenia. Miejsca na bagaż pozostaje mniej, ale z taką sytuacją mamy do czynienia w Touranie nawet bez zbiornika. Trzecią opcją jest oczywiście całkowity demontaż zabudowy i złożenie siedzeń przy zachowaniu maksymalnej ładowności.

VW Touran LPG Spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

W zabudowie Volkswagena Tourana umieszczamy zbiornik cylindryczny o pojemności 50 l, co w praktyce pozwala zatankować 40 l LPG. Dystans jaki pokonamy na pełnym zbiorniku to ok. 500 km. Samochód spala standardowo ok. 8-10 l benzyny na 100 km. Po montażu instalacji LPG przeprowadziliśmy litrażowanie na autostradzie. Na odcinku 200 km, gdzie nie przekroczyliśmy 140 km/h, spalanie LPG wyniosło 9.5 l, a benzyny – 0.6 l (są to uśrednione wartości na 100 km).

Podczas jazdy na gazie LPG nie odczuwamy żadnej różnicy w komforcie jazdy. Przy przełączaniu pomiędzy benzyną a gazem nie ma żadnego szarpnięcia samochodem. Moment przełączenia należy uznać za niezauważalny. Na instalację gazową w Auto Mix klient otrzymuje pięcioletnią gwarancję z limitem 100 tys. km. Aby ją zachować, należy serwisować samochód raz w roku, bądź co 20 tys. przejechanych kilometrów (w zależności co wystąpi jako pierwsze). Jeśli masz pytania odnośnie ceny instalacji gazowej, to zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza. Niskie ceny LPG pozwalają sporo zaoszczędzić, więc nie należy niczego się bać.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Volkswagen Touran?

Po instalacji Volkswagen Touran staje się autem ekonomicznym i ekologicznym. Ceny LPG zachęcają klientów do wizyty w naszym warsztacie już na wczesnym etapie eksploatacji samochodu. Nic dziwnego, na każdych 100 km właścicielowi zostaje w portfelu 23 zł. Na 1 000 km oszczędności osiągają kwotę 230 zł, a na 10 000 km – aż 2 300 zł. Koszt instalacji gazowej zwróci się więc po około 20 tys. przejechanych kilometrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Volkswagen Touran, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Volkswagen Touran:

Zobacz galerię zdjęć z realizacji montażu instalacji LPG w Volkswagen Touran:

VW Touran LPG
VW Touran LPG
VW Touran LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG