VW T-ROC LPG

VW T-ROC 2018 1,5TSI 150KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

VW T-ROC LPG. Prezentujemy crossovera Volkswagen T-Roc z roku 2018, w którym w Auto Mix została zamontowana instalacja gazowa. Jest to model z segmentu B, który plasuje się pomiędzy Polo a Golfem. Konkuruje z Renault Captur oraz Audi Q2. Design auta nawiązuje do kanciastej stylistyki Volkswagena. Na masce widać ostre zarysowania, z przodu są lampy, które wyglądają bardzo nowocześnie, duży znaczek VW i chromowane wstawki.

W przednim zderzaku wkomponowane są światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, są one zintegrowane z kierunkowskazami. Skrzynia biegów jest automatyczna dwusprzęgłowa typu DSG. We wnętrzu znajduje się duży ekran multirozrywki. Komfort jazdy zapewnia automatyczna klimatyzacja.

VW T-ROC LPG

Pod maską znajduje się jednostka o pojemności 1,5 litra z oznaczeniem TSI. Generuje moc 150 KM. Jest to silnik z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim. Montaż instalacji LPG uwidacznia jedynie takie podzespoły jak elektrozawór, reduktor i filtry. Całkowita pojemność bagażnika to 445 litrów. Zbiornik na gaz LPG został zamontowany w miejscu koła zapasowego. Ładowność bagażnika nie zmniejszyła się ponieważ podłoga pozostał na tym samym poziomie, tak jak była fabrycznie. Pod dużą klapką wlewu benzyny można było zamontować pełne złącze do tankowania gazu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

VW T-ROC LPG spalanie

W tym modelu spalanie benzyny waha się pomiędzy 7 a 8 litrów na 100 km. Gdy zamontowaliśmy instalację LPG spalanie LPG będzie około 85-90% a ze względu na wtrysk bezpośredni 10-15% to benzyna potrzebna na dotrysk. Zbiornik na LPG ma całkowitą pojemność 67 litrów, jednak w praktyce, ze względu na 80% stopień napełnienia, można do niego zatankować 53 litry gazu.

Turbodoładowanie sprawia, że silnik jest elastyczny, nie ma problemów z szybkim nabieraniem przyspieszenia. Instalacje gazowe nie wpływają na dynamikę jazdy.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w VW T-ROC

Warto ponieść koszt instalacji gazowej ponieważ ta inwestycja szybko się zwróci. Ten samochód ma przebieg 40 tys. km, więc gdyby instalacja gazowa była zamontowana od początku historii auta już dawno by się spłaciła. Instalacje LPG redukują także koszty zakupu paliwa. Przy obecnych cenach benzyny cena LPG jest o wiele niższa. 

Można zatem zaoszczędzić około 20 zł po przejechaniu 100 km, po 1000 km będzie to 200 zł a po przebyciu 10 tys. km oszczędność wyniesie 2000 zł. Jeśli jest w samochodzie instalacja gazowa cena łączna paliwa zmniejsza się prawie dwukrotnie. Właściciel auta jeździ nie tylko  ekonomiczniej ale również bardziej ekologicznie.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG