VW Atlas LPG

VW Atlas instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

VW Atlas 2017 3.6 FSI V6 280KM instalacja LPG

VW Atlas LPG. Volkswagen Atlas to model produkowany w USA na potrzeby amerykańskiego i chińskiego rynku motoryzacyjnego. Rzadko można go zobaczyć na polskich drogach. Sylwetką zbliżony jest do modeli częściej spotykanych w Polsce takich jak Touareg i Tiguan. Egzemplarz w którym wykonaliśmy montaż instalacji LPG powstał w roku 2017. Ma ponad 27 tys km przebiegu. Jest to samochód z automatyczną skrzynią biegów i napędem na 4 koła. Auto ma duże gabaryty – ponad 5 m długości i powyżej 1,7 m wysokości.

Wnętrze auta jest bardzo przestronne. W samochodzie jest 5 siedzeń, ale przy tak dużych gabarytach możliwa jest też wersja 7-osobowa. W centralnej części konsoli znajduje się duży ekran multimedialny. Wszystkie elementy wykończeniowe są wysokiej jakości. Gdy w samochodzie kupionym w USA montowana będzie w naszej firmie instalacja gazowa, możemy też zająć się kompleksowo konwersją świateł i innych podzespołów na rynek europejski.

Volkswagen Atlas LPG spalanie

Sześciocylindrowy silnik w tym modelu to jednostka o pojemności 3.6 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Generuje moc 280 KM. Ze względu na pojemność silnika i gabaryty samochód jest paliwożerny. Dopiero kiedy zamontuje się do niego instalację LPG staje się bardziej oszczędny. Montaż instalacji LPG w tym modelu nie należy do najłatwiejszych; nie każdy warsztat jest skłonny podjąć się tego zadania.

Ale my lubimy takie wyzwania. Wykonaliśmy wszystko solidnie i estetycznie. Elementy montażowe LPG są pod maską prawie niewidoczne, z wyjątkiem elektrozaworu. Reszta podzespołów jest ukryta. Zbiornik na gaz LPG znajduje się pod podłogą bagażnika. Ma pojemność 74 itrów, w praktyce można do niego zatankować 59 litrów. Wystarcza to na przebycie dystansu 400 – 500 km. Wlew jest zamontowany w całości pod dużą klapką wlewu benzyny. Tankowanie nie wymaga użycia adaptera.

Średnie spalanie benzyny w tym modelu wynosi około 16 litrów na 100 km. Instalacja gazowa przyczyniła się do bardziej ekonomicznej eksploatacji. Po montażu spalanie LPG jest na poziome 13 litrów przy tylko 2 litrach benzyny na 100 km. Jak widać Instalacje gazowe wprowadzają pozytywne zmiany do wskazań zużycia paliwa.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Volkswagen Atlas?

Przy obecnych cenach benzyny spalanie na poziomie 16 litrów na 100 km generuje koszt około 80 zł. Cena LPG jest niższa, więc 13 litrów gazu i 2 litry benzyny to w sumie koszt 50 zł. Na każdych przejechanych 100 kilometrach właściciel pojazdu oszczędza 30 zł. Po przebyciu 1000 km jest to już 300 zł. Na dystansie 10 tys km oszczędność wynosi 3000 zł.

Koszt instalacji gazowej najprędzej zwróci się użytkownikom, którzy lubią dynamiczną jazdę. U przeciętnych kierowców nastąpi to po po około 25 tys kilometrów. Instalacje gazowe to dobra inwestycja. W samochodzie, w którym jest instalacja gazowa cena łączna paliwa jest relatywnie niższa a praca silnika i komfort jazdy nie odbiegają od użytkowania pojazdu na samej benzynie.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do VW Atlas LPG, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w VW Atlas LPG:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG