Volvo S60 z instalacją LPG

Volvo S60 2016 z instalacją LPG

Volvo S60 2016 2.0 Turbo 240KM po montażu instalacji gazowej LPG

Volvo S60 z instalacją LPG. Model S60 to jeden z najpopularniejszych modeli szwedzkiego producenta samochodów, marki Volvo. Opisywany pojazd został wyprodukowany w 2016 roku i posiada instalację LPG zamontowaną w naszej firmie Auto Mix, lidera polskiego rynku montażu instalacji LPG.

WYCENA INSTALACJI LPG

Techniczne aspekty Volvo S60 drugiej generacji.

Volvo S60 jest to samochód klasy średniej oferowany przez szwedzkiego producenta od 2000 r. Druga generacja modelu została zaprezentowana na salonie samochodowym w Genewie, w 2010 roku. Powstała ona na bazie koncepcyjnego modelu S60 Concept zaprezentowanego rok wcześniej w Detroit.

Samochód został zbudowany na płycie podłogowej EUCD, którą Volvo stworzyło we współpracy z Fordem i dzieli ją m.in. z Fordem Kugą oraz Mondeo, a także Volvo XC60 i bliźniaczym V60 (kombi). Volvo S60 przeszło modernizację w 2013 roku. Zmianom zostały poddane m.in. przednie reflektory, atrapa chłodnicy oraz maska silnika. Linia nadwozia stała się smuklejsza oraz bardziej dynamiczna.

Wnętrze Volvo S60

Kabina pojazdu została zaprojektowana typowo dla samochodów marki Volvo. Na desce rozdzielczej znalazły się dwa pokrętła i dużo przycisków. Panel klimatyzacji w kształcie siedzącego człowieka jest charakterystycznym akcentem wnętrz szwedzkiego producenta. Mimo mnogości przycisków i pokręteł obsługa pojazdu jest intuicyjna.

Systemy bezpieczeństwa w Volvo S60

Volvo S60 jest bogato wyposażone w systemy bezpieczeństwa zarówno kierowcy jak i pasażerów. Na pokładzie tego samochodu znajdziemy m.in. system SIPS oraz system City Safety. SIPS zabezpiecza jadących pojazdem przed skutkami uderzeń bocznych. System City Safety zapobiega kolizjom i jest w stanie sam wyhamować samochód jeśli porusza się on z szybkością nie większą niż 30 km/h. Mimo problemów w początkowej fazie produkcji systemu City Safety, system został naprawiony i spełnia swoje zadanie.

Silnik i instalacja LPG firmy Auto Mix zamontowana w Volvo S60

Prezentowany samochód to Volvo S60 wyposażone w turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2.0 litrów z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ta jednostka generuje 240 koni mechanicznych i według raportu portalu autocentrum.pl spała między 7, a 12 litrów benzyny na 100 kilometrów. W pojeździe została zainstalowana instalacja LPG. Zbiornik cylindryczny na gaz ma pojemność 90 litrów.

Maksymalna ilość gazu, którą można zatankować to 72 litry. Wlew gazu został umieszczony obok wlewu benzyny, jednak do tankowania potrzebny jest adapter. Po wyposażeniu samochodu w instalację gazową spalanie na autostradzie do 140 km/h jest równe 9l gazu i 1.5l benzyny, a na trasie lokalnej do 100 km/h 7l gazu i 2,3l benzyny. Firma Auto Mix udziela gwarancji na 5 lat lub 100 tysięcy kilometrów przebiegu. Przeglądy instalacji należy wykonywać raz do roku lub po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów. Cena instalacji ustalana jest indywidualnie po wypełnieniu formularza na naszej stronie.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG