Volvo S60 LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Volvo S60 Instalacja LPG

Volvo S60 LPG. Volvo S60 to samochód szwedzkiej marki należący do segmentu D, zaliczany do klasy Premium. Produkcja II generacji rozpoczęła się w 2010 roku. Volvo S60 jest jednym z najbezpieczniejszych aut. Wpływa na to między innymi 3-punktowe zapięcie pasów, boczne poduszki powietrzne oraz system monitorujący martwe pole w lusterku. Jeśli będzie w nim zamontowana instalacja gazowa, zwiększy to ekonomikę eksploatacji. Przedstawiamy model z 2016 roku o przebiegu około 30 tys. km, w którym wykonaliśmy montaż instalacji LPG.

Pod maską otwieraną teleskopowo znajduje się silnik T5 wyposażony w tryb bezpośredni oraz turbodoładowanie. Dwulitrowa jednostka T5 generuje moc 245 KM. Przy ośmiobiegowym automacie, przyspieszenie do 100 km/h uzyskuje się w niewiele ponad 6 sekund. Dynamiczny silnik osiąga maksymalny moment obrotowy już od 1500 obrotów.

Instalacje gazowe w tych modelach wymagają wysoce fachowego montażu – i właśnie taki oferujemy w naszym warsztacie. Stosujemy systemy dedykowane do tego typu aut. Zapewniamy przy tym 5-letnią gwarancję na instalację LPG. Całość została zabudowana bardzo estetycznie, więc instalacja gazowa jest prawie niewidoczna po podniesieniu maski.

Volvo S60 LPG spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

Zbiornik walcowy o pojemności 60 litrów umieściliśmy w bagażniku. W praktyce można do niego zatankować około 48 litrów paliwa LPG. Przy pełnym tankowaniu można przebyć dystans nawet do 550 km. Na życzenie klienta, wlew na gaz LPG umieściliśmy obok wlewu benzyny. Nie ma żadnej różnicy w pracy silnika pomiędzy tymi paliwami.

Volvo S60 spala przy spokojnej jeździe około 8 litrów benzyny na 100 km. Przy bardziej dynamicznej nawet od 12 do 15 litrów. Spalanie LPG jest również rozbieżne pod tym względem. Możemy przyjąć spalanie gazu na poziomie 90%, a 10% to będzie benzyna. Czyli przy spokojnej jeździe, na 100 km spalane jest około 7 litrów gazu i 1,5 litra benzyny.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Volvo S60?

Średnia cena LPG jest o wiele niższa od ceny benzyny. W tym modelu generowane są oszczędności na poziomie około 25 zł na 100 km. Po przejechaniu 1000 km będzie to już 250 zł, a przy 10 tysiącach km zyskuje się prawie 2500 zł. Po pełnym zatankowaniu zbiornika gazem LPG cena łączna paliwa może być nawet dwukrotnie niższa.

Koszt instalacji gazowej zwróci się więc po przejechaniu 25 tys. km. Instalacja gazowa cena – konkurencyjna. Może też uwzględniać oferowane przez nas okresowe promocje. Tak więc montaż instalacji LPG to bardzo dobra inwestycja. Ponadto, instalacje LPG przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Właściciel tak wyposażonego samochodu będzie użytkował go ekologicznie, a przy tym ze zminimalizowanym kosztem eksploatacji.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Volvo S60, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Volvo S60: