Toyota Yaris LPG

Toyota Yaris 2022 1.0 72KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Toyota Yaris LPG. W Auto Mix montowaliśmy już instalacje gazowe do Toyoty Yaris IV generacji. Tym razem prezentujemy nowy model – z innym silnikiem. Silnik jest 6- cylindrowy o pojemności 1 litra, generuje moc 72 KM. Posiada 6 wtryskiwaczy. Samochód ma zaledwie 18 km przebiegu. Jest to rocznik 2022 wprost z autoryzowanego salonu Toyoty.

Auto ma dynamiczną sylwetkę, dużą atrapę chłodnicy oraz ciekawie zaprojektowane przednie lampy. Tylne lampy są połączone czarną listwą, co tworzy spójną całość. Kokpit jest wyposażony nowocześnie i ergonomicznie. Duży ekran inforozrywki ma opcję wybierania głosowego.

W Toyota Yaris zamontowaliśmy instalację LPG z dbałością o wszystkie szczegóły. Z jej podzespołów widoczne pod maską są tylko filtry, reszta elementów jest ukryta, więc całość wygląda jak w oryginale. W bagażniku został umieszczony toroidalny zbiornik na gaz LPG. Jego całkowita pojemność wynosi 33 litry, jednak z uwagi na 80% stopień napełnienia można do niego zatankować 26 litrów gazu. Wlew na LPG znajduje się pod klapką wlewu do benzyny. Duża ilość miejsca pozwoliła na zamontowanie pełnego złącza.

Toyota Yaris LPG spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

Według raportów internetowych rankingów spalania Toyota Yaris z 1-litrowym silnikiem spala około 6 litrów benzyny na 100 km. Nie jest to zbyt duża wartość, jednak przy obecnych cenach benzyny kwoty na zakupu tego paliwa są bardzo wysokie. Montaż instalacji LPG znacznie redukuje te koszty. Samochód będzie pobierał około 7 litrów gazu i niewielką ilość benzyny. Ponieważ już od początku eksploatacji samochodu zamontowana w nim została instalacja gazowa cena łączna paliwa obniży się prawie dwukrotnie. 

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Toyota Yaris

WYCENA INSTALACJI LPG

Duże oszczędności generuje spalanie LPG zamiast benzyny, ponieważ cena LPG jest o wiele niższa. Po zatankowaniu zbiornika gazu do pełna można na tej ilości przejechać około 400 km. Na każde 100 km oszczędność wynosi około 20 zł. Po przejechaniu 1000 km będzie to 200 zł a po pokonaniu dystansu 10 tys. km 2000 zł. Moment przełączania pomiędzy paliwem droższym a tańszym jest niewyczuwalny; nie ma żadnej różnicy w pracy silnika. 

Po około 20 tysiącach kilometrów koszt instalacji gazowej zwróci się całkowicie. Dodatkową korzyścią jest udzielana przez Auto Mix 5-letnia gwarancja na instalacje LPG razem z wszystkimi podzespołami. Warunkiem utrzymania gwarancji jest serwis raz w roku lub po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów, w zależności od tego co wystąpi wcześniej.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG