Toyota Sienna LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Toyota Sienna Instalacja LPG

Toyota Sienna LPG.Toyota Sienna to auto dość rzadko spotykane na europejskich drogach. Popularne jest za to na rynku amerykańskim. Pod jego maską mieści się silnik benzynowy 3.5 V6 300KM, wyposażony w 12 wtryskiwaczy benzynowych.

W ten sam sposób odwzorowana jest instalacja gazowa – 6 wtryskiwaczy pośrednich oraz 6 bezpośrednich. Jest to system Dual wtrysk. W przestrzeni bagażowej zostały umieszczone 2 zbiorniki gazu (istnieje również możliwość zabudowy bagażnika w formie półki) – każdy po 69l. Łącznie daje to pojemność 110 l zatankowanego gazu.

Dystans, jaki można pokonać po pełnym zatankowaniu to ok.1000 km. Do tankowania należy użyć dołączonego adaptera, zawór został umieszczony pod klapką wlewu benzyny. Pod maską instalacja LPG jest praktycznie niewidoczna. Wyjątkiem są jedynie filtry gazu, które stanowią ułatwienie przy serwisowaniu. Po montażu klient otrzymuje 5-letnią gwarancję, przy serwisie raz w roku lub co 20 000 przejechanych kilometrów.

Toyota Sienna LPG spalanie

Przed montażem instalacji LPG średnie spalanie benzyny w tym modelu Toyoty wynosiło około 12 litrów.Określenie spalania LPG odbyło się na odcinku 200 km. Pierwsze 100 km na autostradzie nie przekraczając prędkości 120 km/h. Kolejne 100 km na drogach lokalnych, przy czym prędkość nie przekroczyła 80 km/h. Średnia z 200 km przy testach prowadzonych przez serwis Auto Mix wyniosła 9,5 litra zużytego gazu + 2l benzyny na 100 km.

Jaka jest oszczędność po montażu instalacji LPG w Toyota Sienna

WYCENA INSTALACJI LPG

Montaż instalacji LPG jest bardziej ekonomiczny, ponieważ cena LPG jest niższa niż benzyny. Pozwoli to zmniejszyć koszty przejazdu aż o 52%. Oszczędność po przejechaniu 10 000 km to aż 3 tysiące zł. Przy 20 000 km to oszczędność 6 tysięcy zł a przy 30 000 to już zaoszczędzone 9 tysięcy zł. Koszt zabudowy LPG zwraca się po przejechaniu ok. 35 tysięcy km.

Przy założeniu następujących cen paliw: Pb 5 zł/l, LPG 2 zł/l, spalanie wynosi:

Przy prędkości do 140 km/h – spalanie benzyny (Pb) na poziomie 13l co daje koszt 65 zł; spalanie LPG na poziomie 11l + 2l Pb co daje koszt 32 zł.

Przy prędkości do 100 km/h – spalanie Pb na poziomie 11l co daje koszt 55zł; spalanie LPG na poziomie 9l + 2l Pb, co daje koszt 28 zł.

Biorąc pod uwagę wszystkie przytoczone wyżej parametry, możemy stwierdzić, że klient średnio zaoszczędzi ok. 31 zł na 100 km!

Cena instalacji gazowej jest kwestią indywidualną. Aby uzyskać dokładny koszt instalacji gazowej zapraszamy do formularza wyceny na naszej stronie.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Toyota Sienna, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Toyota Sienna:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG