Toyota Proace LPG

Toyota Proace 2021 1.2 110KM – instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Toyota Proace Instalacja LPG

Toyota Proace LPG. Kolejne z aut, które otrzymało instalację lpg w naszym salonie to nowiuteńka Toyota Proace z roku 2021. Prezentowany samochód to kombivan, jednak jego wnętrze nie odbiega wyglądem od tego w osobowych autach. Dopasowanie elementów i jakość użytych materiałów nie wzbudzają zastrzeżeń. Przebieg Toyoty to tylko kilkaset kilometrów.

Ze względu na to, że jest to nowy samochód to zostało wykupione do niego dodatkowe ubezpieczenie. Przyczynia się to do przejęcia przez naszą firmę gwarancji samochodu oraz wykonywanie serwisu olejowego. Odbywa się to raz w roku lub co 15 000 km przebiegu. Dajemy też gwarancję 5 lat na instalację gazową i jej podzespoły. Ten model zbliżony jest do takich aut jak Citroen Berlingo, Peugot Rifter, Opel Combo.

Auro posiada silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 110 koni mechanicznych. Jest to jednostka z bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz turbodoładowaniem. Dokładamy wszelkich starań aby instalacja gazowa i jej elementy nie były widoczne. Zbiornik gazu znajduje się pod samochodem. Zamontowanie go w takim miejscu jest to o tyle korzystnym rozwiązaniem, że nie ogranicza przestrzeni ładownej pojazdu.

Jego całkowita pojemność to 71 litrów, możliwe zatankowanie to 57 litrów. Dystans jaki można pokonać to między 700 a 800 kilometrów. Zgodnie z prośbą klienta, wlew do tankowania gazu lpg znajduje się przy wlewie benzyny. Dzięki temu, że zostało zamontowane całe złącze, nie ma konieczności stosowania adaptera podczas tankowania.

Toyota Proace LPG spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

Mając na myśli benzynę to spalanie klasyfikuje się na poziomie 8-10 litrów na 100 km. Po zamontowaniu instalacji gazowej spalanie lpg wyniesie 8,5 litra plus 0,8 litra benzyny. Po zakończeniu montażu, zostało wykonane litrażowanie, które te wartości potwierdziło przy pokonaniu samochodem odcinka długości 200 km ze stała prędkością 120 km/h.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Toyota Proace

Da to właścicielowi samochodu oszczędność 20 zł po przejechaniu trasy 100 kilometrów. Po przejechaniu 1000 kilometrów wzrośnie do 200 złotych a po 10 000 kilometrów oszczędność wyniesie 2 000 złotych.

Koszty zabudowy instalacji gazowej zwrócą się po około 25 000 kilometrów przejechanych Toyotą Proace. Jak widać montaż instalacji lpg jest jak najbardziej opłacalny. Szczególnie tym, którzy pokonują dosyć długie dystanse. Właściciel od początku użytkowania auta, zyska połowę ceny w porównaniu do tych, którzy nie mają takiej instalacji. Nie straci przy tym ani trochę na komforcie jazdy.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji Toyota Proace LPG, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Toyota Proace LPG:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG