Toyota Prius LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Kilka słów o Toyota Prius 1.8l z instalacją gazową LPG

Toyota Prius LPG. W kolejnym odcinku z serii instalacji LPG prezentujemy Toyotę Prius IV generacji z 2017 roku wyposażoną w silnik hybrydowy. Pod maską znajdziemy 98-konny silnik o pojemności 1,8l, który wraz z elektrycznym generuje łącznie 136 KM. Toyota Prius IV generacji została zaprezentowana po raz pierwszy na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2015 roku. Prius IV został zbudowany na nowej platformie TNGA.

Stylistyka Toyoty Prius przypomina stylistykę Toyoty Mirai. Silnik Toyoty Prius to cztero-cylindrowa wolnossąca jednostka. Napęd toyoty Prius jest zapewniony przez hybrydową jednostkę napędową, czyli Hybrid Synergy Drive o układzie szeregowo równoległym.

Skąd nazwa Toyota Prius? Toyota Prius LPG

Nazwa Prius pochodzi od łacińskiego słowa, oznaczającego „wcześniejszy”. Nazwę Prius zastosowano dlatego, że model ten trafił na rynki zanim jeszcze mentalność ekologiczna zaczęła wpływać na trendy motoryzacyjne na całym świecie.

WYCENA INSTALACJI LPG

Silnik w Toyota Prius po montażu instalacji LPG

Silnik w Priusie pracuje w oszczędnym cyklu Atkinsona. Układ elektro-mechaniczny składa się z przekładni planetarnej i dwóch acyklicznych trójfazowych silników generatorów elektrycznych. Odgrywa rolę bezstopniowej autonomicznej skrzyni biegów i gwarantuje warunki prawidłowej pracy silnikowi spalinowemu.

Funkcjonowanie układu napędowego kontroluje komputer, który steruje przepływem mocy, czyli prędkości obrotowej i momentu obrotowego. Nadwyżka momentu obrotowego silnika spalinowego wykorzystywana jest przez większy silnik elektryczny, a wytwarzany w nim prąd zasila mniejszy silnik elektryczny, którego prędkość obrotowa sumuje się z przekładni z prędkością obrotową silnika spalinowego. Nadwyżki energii elektrycznej są wykorzystywane do doładowywania akumulatora.

Toyota Safety Sens

Prius w 2016roku otrzymał pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Prius posiada system Toyota Safety Sens, którego działanie opiera się na danych otrzymanych z kamery, czujnika laserowego lub radaru. System ten ostrzega kierowcę w sytuacji zagrożenia zderzeniem z innym pojazdem. Ostrzega także przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, a także rozpoznaje wybrane znaki drogowe.

Dodatkowo system przełącza światła z drogowych na mijania. W październiku 2016 roku Prius został uznany za najbardziej niezawodne auto na amerykańskim rynku w rankingu niezawodności Amerykańskiej Organizacji Konsumenckiej.

WYCENA INSTALACJI LPG

Montaż instalacji LPG w Toyota Prius

W prezentowanej przez nas Toyocie Prius z 2017 roku zbiornik LPG został zamontowany w miejscu koła zapasowego. Pojemność zbiornika LPG wynosi 50 litrów, co pozwoli użytkownikowi na zatankowanie około 40 litrów gazu. Zgodnie z życzeniem właściciela, zawór tankowania umieszczono pod klapką wlewu paliwa. Do tankowania należy użyć dołączonego adaptera.

Toyota Prius spalanie

Do tej pory Toyota Prius spalała 7 litrów benzyny na 100 przejechanych kilometrów. Po montażu instalacji LPG, przy testach prowadzonych przez serwis Auto Mix zużycie gazu wyniosło 5,7 litra plus 0,8l benzyny. Testy prowadzone były na drogach lokalnych, a prędkość nie przekroczyła 80 km/h. Przy jeździe na autostradzie zużycie gazu to 7l plus 1l benzyny. Średnia oszczędność na 100km to 17,50zł.

Toyota Prius – gwarancja na silnik

Standardowo Auto Mix udziela 5 letniej gwarancji z limitem 100.000 km. Aby zachować gwarancję należy serwisować auto raz w roku, bądź co 20.000 przejechanych kilometrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Toyota Prius, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Toyota Prius:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG