Toyota Highlander LPG

Toyota Highlander 2021 2.5 Hybrid 250 KM – Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Toyota Highlander LPG. Nowa Toyota jest napędzana silnikiem hybrydowym o pojemności 2,5 litra, który posiada cztery cylindry oraz osiem wtryskiwaczy cztery pośrednie, oraz cztery bezpośrednie w systemie dual do instalacji gazowych.

Instalacja gazowa jest ukryta, tak by zachować estetykę pojazdu. Silniki na wtrysku dual działają w taki sposób, że pod czas spokojnego trybu jazdy pobierany jest gaz w 100% przy większych obciążeniach pojazdu oraz bardziej dynamicznej jeździe przy pracy wtrysków bezpośrednich gaz pobierany jest w okolicy 85%, oraz 10/15% dotrysku benzyny. Zbiornik ukryty tutaj jest pod spodem samochodu jego całkowita pojemność to 79 litrów wlać jednak możemy niestety tylko 63 litry gazu ze względu na 80% stopień napełnienia. Na pełnym baku pod czas jazdy lokalnej jesteśmy w stanie przejechać dystans 700/800 kilometrów na jednym tankowaniu pełnego baku.

Toyota Highlander LPG spalanie

Przy spokojnym trybie jazdy przy małych obciążeniach samochód spala ok. 8 do 10 litrów. Pod czas jazdy na autostradzie z większą prędkością potrafi ona spalić kilkanaście litrów na 100 kilometrów przejechanej drogi. Na instalacji gazowej pokonamy trasę o wiele taniej. Auto z instalacją spala na drodze lokalnej ok. 7.5 litra gazu oraz 1.5 litra benzyny na trasie ok. 100 kilometrów.

Przy trasie, która wynosi 200 kilometrów Toyota spala przy stałej prędkości 140 km/h 12,5 litra gazu oraz 1.5 litra benzyny. Różnica pod czas jazdy autem na instalacji LPG a benzynowej jest nieodczuwalna nie powoduje ona szarpnięć auta oraz innych zakłóceń pod czas prowadzenia pojazdu. Pokonanie trasy o długości stu kilometrów wyniesie nas około 27 zł. Jest to dość niewielka kwota w porównaniu z tą, którą musielibyśmy zapłacić przy jeździe na benzynie.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Toyota Highlander 2021 2.5 Hybrid?

Instalacja gazowa jest z pewnością bardzo opłacalnym rozwiązaniem w najnowszym Higlanderze. Po przejechaniu 100 km w naszej kieszeni zostaje 30 zł. Na dystansie ponad 1000 kilometrów oszczędzimy aż 300 zł. Ile pieniędzy zostanie w naszej kieszeni po przejechaniu trasy wynoszącej ponad 10 000 kilometrów?

Przy takiej trasie zaoszczędzamy ponad 3000 złotych. Bez wątpienia jest to dość oszczędne auto w użytkowaniu ze względu na swoją masę 2.1 tony oraz ilość silników instalacja gazowa jest dość korzystną opcją dla każdego posiadacza najnowszej Toyoty Highlander Hybrid 2021. Ceny LPG w zależności od stacji, na której chcemy zatankować różnią się od siebie ceną kilku groszy za jeden litr.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Toyota Highlander, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Toyota Highlander:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG