TOYOTA COROLLA LPG

Toyota Corolla 2.0 Hybrid GR Sport 2021 152KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Toyota Corolla LPGW Auto Mix została zamontowana instalacja gazowa do hybrydowej Toyoty Corolla rocznik 2021. Corolla jest produkowana od 1966 roku a prezentowany model jest już XII generacją. Typ nadwozia to wersja kombi. Design ma charakter sportowy, co widać po czarnym dachu i 18-calowych felgach. Czarny kolor mają też lusterka i atrapa chłodnicy. Sportowy charakter zaznacza się również we wnętrzu auta. Jest czarna podsufitka, sportowe fotele, czerwone przeszycia na kierownicy.

WYCENA INSTALACJI LPG

Silnik spalinowy ma pojemność 2 litry i moc 152 KM. Jest też silnik elektryczny o mocy 109 KM. Łączna moc to 184 KM. Silnik spalinowy ma podwójny układ wtryskowy – wtryskiwacze bezpośrednie oraz pośrednie. Montaż instalacji LPG został wykonany bardzo estetycznie. W tym przypadku pod maską widoczne są przewody oraz wtryskiwacze.

Pod klapką wlewu benzyny zabudowane jest pełne złącze do tankowania LPG. Zakładając instalację LPG umieściliśmy pod podłogą bagażnika zbiornik na  gaz LPG. Jest w kształcie koła zapasowego i ma całkowitą pojemność 67 litrów, jednak obowiązuje 80% stopień zapełnienia, więc można do niego zatankować 53 litry gazu. Na tej ilości da się pokonać dystans około 700 km.

Toyota Corolla LPG

Toyota Corolla LPG spalanie

W Toyota Corolla jest dual wtrysk; działają 4 wtryskiwacze pośrednie i 4 bezpośrednie. Przy jeździe spokojnej pracują wtryskiwacze pośrednie, natomiast przy większych obciążeniach bezpośrednie. Montaż instalacji LPG całkowicie odwzorowuje podwójny układ wtryskowy. Instalacja gazowa ma również wtryskiwacze pośrednie i bezpośrednie. Gdy pracują wtryskiwacze pośrednie w 100% pobierany jest gaz, natomiast przy pracy wtryskiwaczy bezpośrednich konieczny jest dotrysk benzyny w ilości od 10 do 15%.

Spalanie LPG będzie wynosiło 85 – 90%. Podczas zasilania samą benzyną średnie spalanie wynosi około 7 litrów na 100 km. W przypadku gazu jest to podobnie. Gdy będą używane wtryskiwacze bezpośrednie można przyjąć, że spalanie gazu będzie na poziomie 7 litrów plus około 1 litr benzyny w celu dotrysku.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Toyota Corolla

Instalacje gazowe generują znaczne oszczędności na kosztach paliwa. W porównaniu z benzyną cena LPG jest dwukrotnie niższa. Instalacje LPG warto zakładać już na początku historii samochodu. Właściciel tego modelu przejechał niespełna 19 tys. km, więc od tej pory będzie jeździł o wiele taniej a przy tym ekologicznie.

Przy dalszej intensywnej eksploatacji koszt instalacji gazowej szybko mu się zwróci. Samochód ma sportowy charakter, więc łatwo nabiera przyspieszenia i nie jest odczuwalny moment przełączania pomiędzy paliwami. 

Silnik pracuje identycznie na gazie tak jak na benzynie a ponieważ jest instalacja gazowa cena łączna paliwa zmniejszy się o połowę. W Auto Mix udzielamy gwarancji na całą instalację i wszystkie jej podzespoły na 5 lat lub 100 tys. przejechanych kilometrów. W przypadku nowych samochodów dajemy możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji na silnik.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG