Toyota Camry LPG

Toyota Camry 2021 2.5 Hybrid 180KM – instalacja LPG – Streszczenie filmu

WYCENA INSTALACJI LPG

Toyota Camry Instalacja LPG

Toyota Camry LPG. Toyota Camry ósmej generacji powróciła na europejski rynek po 15 latach przerwy. Wyparła tym samym z gamy modelowej Avensisa, co kiedyś zrobił Avensis w stosunku do Camry. Samochód o konserwatywnej, stonowanej, ale dającej się lubić stylistyce. Nie aspiruje on do bycia klasą premium, a bardziej czymś na wzór limuzyny klasy średniej, ale o podwyższonym standardzie. Prezentowany przez nas model jest fabrycznie nowym egzemplarzem z przebiegiem około 1000 kilometrów.

Toyota Camry wyposażona jest w wolnossący silnik o pojemności 2,5 litra oraz silnik elektryczny. Silnik posiada tak zwany „dual-wtrysk”. Jest to bardzo skomplikowana instalacja, ponieważ posiada dwa komplety wtryskiwaczy. Łączna moc układu hybrydowego wynosi 180 koni mechanicznych. W tym aucie została zamontowana instalacja gazowa, która jest widoczna pod maską.

Toyota Camry LPG spalanie

Zbiornik gazu został zamontowany w miejscu oryginalnego koła zapasowego, co nie przeszkadza w korzystaniu z pełni przestrzeni załadunkowej. Jego pojemność wynosi 54 litry, a przy zatankowaniu do pełna można pokonać dystans od 700 do 750 kilometrów.

Wlew gazu został umiejscowiony pod oryginalną klapką wlewu benzyny. Pełne złącze pozwala tankować gaz bez potrzeby użycia dodatkowych przejściówek. Ze względu na napęd hybrydowy Toyota Camry jest z natury samochodem oszczędnym. Spalanie benzyny w tym samochodzie wynosi od 6 do 7 litrów w przypadku jazdy miejskiej, a kiedy w grę wchodzi jazda autostradowa i zaczynają pracować wtryskiwacze bezpośrednie, spalanie może podskoczyć do 10 litrów na każde przejechane 100 kilometrów.

Po montażu instalacji oraz litrażowaniu na autostradzie na odcinku 200 kilometrów, nie przekraczając prędkości 140 km/h, samochód spalił 7 litrów gazu oraz około litra benzyny na każde przejechane 100 kilometrów. W przypadku spokojnej jazdy po mieście, dotrysk benzyny zostanie ograniczony jeszcze bardziej, ze względu na „dual-wtrysk”. Będzie wynosić około pół litra na każde przejechane 100 kilometrów.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Toyota Camry

Toyota Camry z napędem hybrydowym jest z natury samochodem oszczędnym. Instalacja gazowa pozwala oszczędzić na paliwie jeszcze bardziej. Każde przejechane 100 kilometrów będzie równało się oszczędności na poziomie 20 złotych, 1000 kilometrów to 200 złotych, a 10000 to aż 2000 złotych.

Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na jakikolwiek inny cel, niekoniecznie na paliwo do auta. Nawet w przypadku aut hybrydowych, jeśli właścicielowi zależy na oszczędności oraz wydawaniu swoich pieniędzy na inne rzeczy niż paliwo, instalacja LPG zdaje się być idealnym rozwiązaniem, które jest dyskretne i w żaden sposób nie wpływa na jakość pracy silnika.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji Toyota Camry, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Toyota Camry:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG