Subaru Impreza instalacja gazowa LPG

Subaru Impreza LPG (2018 2.0 156KM)

Subaru Impreza instalacja gazowa LPG. Subaru Impreza jest samochodem produkowanym przez Japoński koncern Subaru od 1993 roku. Egzemplarz ukazany w filmie dysponuje silnikiem 2.0 o mocy 156 koni mechanicznych. Piąta generacja tego modelu jest produkowana od 2016 roku, po uprzedniej prezentacji na targach w Nowym Jorku. W modelu tym Subaru po raz pierwszy użyło nowej płyty podłogowej Subaru Global Platform. Subaru wraz z silnikiem typu boxer umiejscowiło kolektor dolotowy w dość nietypowy sposób.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zastosowane rozwiązania w Subaru Impreza

Automatyczna skrzynia biegów wraz ze stałym napędem na cztery koła znacząco zwiększa zużycie paliwa. Silniki typu boxer mogą być przeciwbieżne lub współbieżne. Układ ten zapewnia niższy poziom hałasu oraz mniejszy spadek mocy.

Budowa silnika jest dość skomplikowana oraz rzadko stosowana, lecz dzięki temu ma on swoje plusy takie jak, bardziej zwarta konstrukcja oraz możliwość obniżenia środka ciężkości samochodu. Silniki tego typu możemy jeszcze spotkać w motocyklach marki BMW, niektórych modelach Porsche oraz w starszych typach Volkswagena Garbusa. Znalazły one również zastosowanie w lotnictwie lekkim.

Subaru Impreza spalanie z LPG i bez

Rzeczywiste spalanie tego samochodu wynosi około 10L/100km w trasie oraz około 12L/100km w mieście. Są to wartości minimalnie wyższe niż te, które deklaruje producent.

Po zamontowaniu instalacji gazowej zostały przeprowadzone dwa testy na odcinku o długości 200km. Za pierwszym razem test był wykonywany na autostradzie nie przekraczając prędkości 140km/h. Samochód w takich warunkach pobierał około 8,5 litra gazu oraz niecałe 2 litry benzyny. Kolejny test został również wykonany na odcinku 200km nie przekraczając prędkości 80km/h na drogach lokalnych. W takich warunkach średnie spalanie wyniosło 6,5 litra gazu oraz 1,5 litra benzyny.

Montaż instalacji LPG w Subaru Impreza

Na życzenie klienta został zamontowany zbiornik toroidalny o całkowitej pojemności 56L. Zatankować możemy 45L gazu, a dystans jaki pokonamy na pełnym zbiorniku wynosi około 500km. Aby zatankować gaz trzeba skorzystać z adaptera dołączonego w zestawie.

Gwarancja

Jest to kolejna realizacja firmy Auto Mix Skrzyszów w samochodzie z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Właściciel będzie mógł cieszyć się mniejszym spalaniem jak i niższymi kosztami eksploatacji niemal o połowę. Auto Mix Skrzyszów oferuje również gwarancję na okres 5 lat oraz okres 100 000 kilometrów.

Aby utrzymać gwarancję należy serwisować samochód raz w roku lub co 20 000 przejechanych kilometrów. Producent gwarantuje, że nie dojdzie do wypalenia zaworów oraz gniazd zaworowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Subaru Impreza, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Subaru Impreza: