Skoda Octavia LPG

Skoda Octavia Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Skoda Octavia LPG. Skoda Octavia, czyli jeden z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszy samochód na polskich drogach. Przystępna cena, szeroka gama silników, umiarkowana stylistyka, poprawnie wykonane wnętrze oraz dostępność części na pewno mają wpływ na ilość tych aut w Polsce. Ten egzemplarz to druga generacja tego modelu, został wyprodukowany w roku 2011. W erze obecnego downsizingu oraz wprowadzania na rynek coraz większej ilości aut elektrycznych, auto benzynowe z rynku wtórnego, z silnikiem o pojemności 1,8 litra, może być dla niektórych bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dokładnie taki silnik znajduje się pod maską tej Skody. Legitymuje się on mocą 160 koni mechanicznych. Wyposażony jest w tak zwany „dual-wtrysk”, czyli wtryskiwacze zarówno pośrednie, jak i bezpośrednie, co nie jest problemem przy montażu instalacji gazowej ze względu na nasze duże doświadczenie z tego typu rozwiązaniami. Instalacja gazowa jest w zasadzie niewidoczna. Jedynymi widocznymi elementami są filtry oraz reduktor, które ułatwiają nam serwisowanie instalacji.

Skoda Octavia LPG Spalanie

Zbiornik gazu został zamontowany w miejscu oryginalnego koła zapasowego, a takie rozwiązanie nie wpływa w żaden sposób na ilość miejsca w bagażniku. Jego całkowita pojemność wynosi 53 litry, a dla użytkownika dostępne jest 41 litrów. Pełny zbiornik pozwala na przejechanie dystansu od 400 do 450 kilometrów. Wlew gazu został zamontowany obok oryginalnego wlewu benzyny. Ze względu na małą ilość miejsca, przy tankowaniu gazu wymagane jest użycie przejściówki.

Skoda Octavia z tym silnikiem, w zależności od stylu jazdy spala od 8 do 11 litrów benzyny na każde przejechane 100 kilometrów. Po montażu instalacji LPG oraz litrażowaniu na odcinku 200 kilometrów, nie przekraczając prędkości 140 kilometrów na godzinę, ten samochód spala 9 litrów gazu oraz 0,7 litra benzyny na każde przejechane 100 kilometrów.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Skoda Octavia

Skoda Octavia nie jest najbardziej paliwożernym samochodem na rynku, ale zawsze można zaoszczędzić trochę pieniędzy na paliwie, poprzez montaż instalacji gazowej. Na każdych przejechanych 100 kilometrach właściciel tej Skody zaoszczędzi 28 złotych, co przy 1000 kilometrów daje 280 złotych, a przy 1000 – aż 2800 złotych, które można wydać w jakikolwiek inny sposób, a nie na paliwo.

Całkowity koszt zabudowy zwróci się po około 20 tysiącach przejechanych kilometrów. Instalacje gazowe są bezawaryjne przy ich odpowiednim i regularnym serwisowaniu, nie szkodzą silnikowi, a ich największą zaletą są pieniądze, które zostają w portfelu właściciela.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Skoda Octavia, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Skoda Octavia:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG