Skoda Karoq LPG

Skoda Karoq – Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Skoda Karoq 2021, 1.5 TSI 150KM – Instalacja LPG

Skoda Karoq LPG. W Auto Mix montowaliśmy już kilkakrotnie instalacje gazowe do Skody Kodiaq. Dzisiaj prezentujemy mniejszy model – Skodę Karoq rocznik 2021 z zamontowaną instalacją LPG. Samochód ma manualną skrzynię biegów. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1,5 litra z bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz turbodoładowaniem, który generuje moc 150 KM. 

Skoda wchodzi w skład koncernu Volkswagen, zatem materiały do wykończenia wnętrza są bardzo dobrej jakości. Widoczny jest duży ekran multimedialny oraz kolorowy wyświetlacz między zegarami. Bezpośrednimi konkurentami Karoqa są Audi Q5, Kia Sportage, Volkswagen Tiguan, czy Hyundai Tucson.

Montaż instalacji LPG w tym modelu jest bardzo nietypową realizacją, wiele warsztatów nie podejmuje się tego zadania. W Auto Mix zrobiliśmy to solidnie i estetycznie. Pod maską widoczny jest tylko reduktor i elektrozawór oraz filtry, które umożliwiają nam serwisowanie w ramach 5-letniej gwarancji. Bagażnik ma ponad 500 litrów pojemności. Pod jego podłogą umieściliśmy zbiornik toroidalny na gaz LPG.

Ma on pojemność 50 litrów, ale w praktyce ze względu na 80% stopień napełnienia można do niego zatankować 40 litrów gazu. Pod klapką wlewu benzyny zamontowaliśmy pełne złącze do tankowania gazu. Całość wygląda tak, jakby było to zrobione fabrycznie.

Skoda Karoq LPG spalanie

Na zasilaniu samą benzyną Karoq z silnikiem 1,5 TSI spala na 100 km w granicach 8 – 9 litrów benzyny przy spokojnej jeździe. Podczas większych obciążeń pobiera nawet 10 – 11 litrów benzyny na 100 km. Od czasu gdy została zamontowana instalacja gazowa, samochód będzie pobierał od 85 do 90% gazu plus 10 – 15% benzyny w celu dotrysku. 

Przy jeździe dynamicznej samochód zużywa więcej paliwa, a co za tym idzie oszczędności będą większe. Po napełnieniu 50-litrowego zbiornika gazem LPG można na tej ilości przejechać około 500 km, a nawet więcej w zależności od stylu jazdy.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Skoda Karoq?

Auto jest fabrycznie nowe; aktualny przebieg to nieco ponad 1000 km, więc od początku eksploatacji samochodu właściciel będzie jeździł za połowę ceny. Ponieważ cena LPG jest dwukrotnie niższa od ceny benzyny, gdy jest zamontowana instalacja gazowa cena łączna paliwa jest znacznie niższa. 

Na każdych 100 km właściciel zaoszczędzi 25 zł. Po przejechaniu 1000 km będzie to oszczędność 250 zł a po przebyciu dystansu 10 tys. km 2500 zł. Koszt instalacji gazowej zwróci się po przebyciu nieco ponad 20 tys. km. Instalacje LPG powodują, że jazda jest nie tylko tańsza ale również bardziej ekologiczna.

Na instalacje gazowe udzielamy 5-letniej gwarancji z limitem 100 tys. km. Warunkiem zachowania gwarancji na instalację LPG i wszystkie podzespoły jest serwisowanie u nas raz w roku albo po przebyciu 20 tys., km. W przypadku nowych samochodów właściciele decydują się często na wykupienie u nas dodatkowej gwarancji na silnik.

Wtedy my przejmujemy gwarancję od producenta. Aby utrzymać tę gwarancję należy wykonywać coroczny serwis w naszej firmie lub co 15 tys. km, w zależności co wystąpi wcześniej.

Skoda Karoq LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Skoda Karoq, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Skoda Karoq:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG