Renault Twingo instalacja LPG

Renault Twingo 2017 0.9 TCe 110KM po montażu instalacji gazowej LPG

Renault Twingo instalacja LPG. W modelu tym znajdziemy silnik o pojemności 0.9 litra z oznaczeniem TCe, a więc jest to silnik z turbodoładowaniem o mocy 110KM. Renault Twingo należy do klasy aut najmniejszych produkowanych przez francuski koncern Renault od 1993 r. Twingo 3 generacji zostało zaprezentowane po raz pierwszy w 2014 r. w Genewie podczas targów motoryzacyjnych. Prezentowany pojazd został opracowany w wspólnie z koncernem Daimler, będącym właścicielem marki Smart, co uzasadnia wiele technicznych podobieństw między tymi autami.

WYCENA INSTALACJI LPG

Renault Twingo instalacja LPG 3 generacja Renault Twingo – co nowego?

3 generacja Renault Twingo różni się w stosunku do poprzedników. Zdecydowano się na pięciodrzwiowe nadwozie, tylny napęd oraz umieszczony z tyłu silnik. Auto zbudowano w oparciu o nową płytę podłogową, w której silnik umieszczony jest nad tylną osią pojazdu. Pojazd ma być zwrotniejszy dzięki napędzie na tylne koła. Aby ukryć obecność tylnych drzwi, klamki zamontowano w słupku C.

Wygląd auta wzorowano na historycznym modelu marki – Renault 5. Zachowano też pewne elementy charakterystyczne dla języka stylistycznego marki, takie jak przód w stylu Renault Clio, na którym znajdziemy mocno wyeksponowane logo w atrapie chłodnicy, duże reflektory oraz okrągłe ledowe światła do jazdy dziennej. W 2018 r. samochód przeszedł facelifing i jednocześnie wycofano go ze sprzedaży w Polsce ze względu na niskie zainteresowanie tym modelem, ponieważ sprzedano tylko 182 egzemplarze.

Efekty modyfikacji po montażu LPG w Renault Twingo

W modelu tym spalanie benzyny oscyluje wokół 5-7 litrów na 100 km. Po wykonaniu montażu instalacji gazowej LPG, wykonaliśmy litrażowanie na odcinku 200 km i średnie spalanie gazu wyniosło 6 litrów. W Twingo zamontowaliśmy również zbiornik celindryczny o pojemności 50 litrów. Decyzja o zamontowaniu tak dużego zbiornika jak na tak małe auto jest w pełni przemyślana. Możemy do niego zatankować 40 litrów gazu i pokonać na nim dystans ponad 600 km.

Zbiornik został zamontowany na stelażu podnoszącym go na wysokości oparcia tak, aby nie zasłaniał on widoczności w lusterku kierowcy na widok tylnej szyby. Takie ustawienie ma także ułatwić dojście do komory silnika przy serwisowaniu samochodu oraz pozwolić na korzystanie z bagażnika. Wlew gazu zamontowano obok wlewu benzyny, ale istnieje konieczność zastosowania adaptera. Klient otrzyma także 5-letnią gwarancję z limitem 100 000 km, a żeby ją utrzymać, należy serwisować auto raz w roku lub co 20 000 przejechanych kilometrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Renault Twingo, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Renault Twingo: