Renault Scenic LPG

Renault Scenic 2016 1.2 TCe 130KM montaż LPG

Renault Scenic Instalacja LPG

Renault Scenic LPG. Popularny reprezentant francuskiej szkoły na rynku minivanów, który wyróżnia się na drodze swoją oryginalną stylistyką. Mowa o Renault Scenic z roku 2016. Nie odbiega wyglądem od innych modeli tej marki takich jak Megane, a posiada dużo więcej miejsca w środku, co pozwoli jeździć w komfortowych warunkach nawet wysokim osobom. Pod maską znajdziemy turbodoładowany silnik TCe o pojemności 1,2 litra, który legitymuje się mocą 130 koni mechanicznych.

Jest bardzo elastyczny, idealnie nadaje się zarówno do miasta, jak i do jazdy autostradowej. Jednostka ta posiada bezpośredni wtrysk paliwa, ale dzięki naszemu doświadczeniu z nowoczesnymi silnikami nie będzie to stanowiło problemu. Sama instalacja gazu LPG będzie niewidoczna na pierwszy rzut oka, a jedynymi widocznymi elementami będą filtry, których wymiana będzie dzięki temu łatwiejsza. Po montażu klient otrzymuje 5-letnią gwarancję.

Renault Scenic LPG spalanie

W przypadku montażu tej konkretnej instalacji, butla została zamontowana w miejscu koła zapasowego na życzenie klienta. Tego typu rozwiązanie nie ogranicza przestrzeni bagażnika. Pełne złącze do wlewu gazu zostało umiejscowione pod oryginalną klapką wlewu paliwa. Renault Scenic z silnikiem 1.2 TCe o mocy 130 KM spala około 9 litrów benzyny na 100 kilometrów. Jest to spalanie potwierdzone przez właściciela tego samochodu. Po zamontowaniu instalacji gazowej, wydatki na paliwo osoby, która użytkuje ten egzemplarz Renault spadły o połowę.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Renault Scenic

Podczas jazdy autostradowej, nie przekraczając prędkości 130 km/h, po zamontowaniu instalacji LPG, Renault Scenic z silnikiem 1.2 TCe pobierał 9,5 litra gazu LPG oraz 0,7 litra benzyny na każde 100 kilometrów. Po zamontowaniu w samochodzie instalacji gazowej, generowane oszczędności są bardzo odczuwalne dla właściciela. Na każdych 100 kilometrach oszczędność wynosi około 20 złotych, czyli 1000 kilometrów równa się 200 złotych, a 10000 kilometrów równa się 2000 złotych.

Koszt instalacji gazowej w przypadku Renault Scenic z silnikiem 1.2 TCe zwróci się po przejechaniu około 25 tysiącach kilometrów. W pracy silnika różnica jest niewyczuwalna, instalacja jest niewidoczna pod maską, a wlew paliwa jest schowany pod oryginalna klapką. Montaż instalacji LPG jest najlepszym sposobem dla ludzi, którzy chcą jeździć jak najbardziej ekonomicznie.

Oszczędność jest widoczna gołym okiem, a wygoda korzystania jest niezmienna. Jeśli są Państwo zainteresowani montażem instalacji dla swojego auta, zachęcamy do kliknięcia w zakładkę „Wycena montażu LPG”.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji Renault Scenic, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Renault Scenic:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG