Renault Megane Grandtour Instalacja gazowa LPG

Renault Megane Grandtour 2019 1.2 Turbo 100KM po montażu instalacji gazowej LPG

Renault Megane Grandtour Instalacja gazowa LPG. Dla wyspecjalizowanego warsztatu montaż instalacji LPG nie należy do najtrudniejszych zadań, a jej podstawową zaletą jest przede wszystkim niższy koszt paliwa. W przedstawionym samochodzie z bezpośrednim wtryskiem benzyny i turbodoładowaniem zamontowano instalacje LPG oraz wykonano chip tuning, po którym samochód jest żwawszy i bardziej dynamiczny.

WYCENA INSTALACJI LPG

Chip tuning w Renault Megane Grandtour 2019

Samochody wyposażone w turbodoładowanie lub kompresor mają możliwość zwiększenia mocy od 25 do 40 koni mechanicznych. Chip tuning nie wiąże się z ingerencją w silnik, więc jego koszt nie jest wysoki. Waha się zazwyczaj w przedziale 1000-1200 zł. Pod maską Renault Megane znajduje się silnik 1.2 z turbodoładowaniem.

Jego początkowa moc to 120 koni mechanicznych, natomiast dzięki chip tuningowi wzrosła ona aż o 25 koni mechanicznych. Zbiornik LPG został zamontowany w miejscu koła zapasowego i ma pojemność 59 litrów, co daje możliwość zatankowania 48 litrów gazu. W związku z tym jedno tankowanie wystarczy na przejechanie około 600 kilometrów.

W samochodach z rodziny Renault wlew gazu zazwyczaj można umieścić w całości pod klapką wlewu benzyny. Założenie instalacji wiąże się z otrzymaniem 5-letniej gwarancji z limitem 100 000 kilometrów. Jedynym warunkiem jej utrzymania jest serwisowanie instalacji raz w roku lub co 20 000 przejechanych kilometrów.

W tym modelu Renault średnie spalanie benzyny wynosi 8 litrów. Po założeniu instalacji LPG litrażowanie samochodu na odcinku 200 km przy jeździe mieszanej i maksymalnej prędkości 120/h wskazało spalanie 8 litrów gazu i jednego litra benzyny.

WYCENA INSTALACJI LPG

Design w Renault Megane Grandtour

Renault Megane czwartej generacji zostało zaprezentowane podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2015 roku. Przedstawiciele marki uważają, że najważniejszym kryterium wyboru samochodu w tym segmencie jest design. W związku z tym projekt samochodu został stworzony na podstawie nowego języka stylistycznego marki, który wcześniej został wykorzystany przy modelu Talisman.

Sylwetka samochodu charakteryzuję się zwartością, muskularnością oraz dynamicznością. Początkowo zaprezentowano wersję hatchback, a podczas Geneva Motor Show w 2016 roku zaprezentowano wersje kombi oraz wersje sedan, która ponownie dołączyła do gamy Megane.

Największą uwagę skupiają przede wszystkim światła zwłaszcza kształt reflektorów z ledami do jazdy dziennej oraz duży chromowany symbol marki na grillu. Podobnie jest z tylnymi lampami z ledowymi światłami pozycyjnymi wcinającymi się w klapę bagażnika, które efektownie i estetycznie zamykają nadwozie.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG