Renault Kadjar LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Renault Kadjar LPG

Renault Kadjar Instalacja LPG

Renault Kadjar LPG. Renault Kadjar 1.3TCe z roku 2019, o mocy 140KM to kolejny model auta, który otrzymał swoją instalację lpg w naszym salonie. Instalacja gazowa w tym przypadku jest sprawą dość skomplikowaną, której większość warsztatów nie wykonuje – jednakże nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem bez trudu podołali temu zadaniu.

Po zakończonym montażu instalacji lpg zbiornik gazu (o całkowitej pojemności 59 litrów) znajduje się pod podłogą bagażnika – maksymalnie możemy umieścić w nim 47 litrów paliwa, co pozwala na przejechanie nawet 600 kilometrów. Z racji dużych gabarytów pojazdu, również pod pokrywą wlewu paliwowego znalazło się miejsce na pełne złącze do tankowania gazu – co znacznie zwiększa komfort w jego użytkowaniu.

Renault Kadjar spalanie

Spalanie benzyny w tym modelu określane jest (dane portalu autocentrum) na poziomie około 8,5 litra benzyny na 100 kilometrów. Montaż instalacji lpg dokonany w naszym warsztacie pozwolił na dokonanie pomiarów i porównania ilości zużywanego paliwa jakim jest gaz lpg. Litrażowanie przeprowadzone na odcinku 200 kilometrów wzdłuż dróg szybkiego ruchu, przy jednoczesnym nieprzekraczaniu prędkości 120km/h dało jednoznaczny wynik – spalanie lpg jakie wykazała nasza instalacja gazowa to zaledwie 7,2 litra lpg i 0,8 litra benzyny na 100 kilometrów.

Zamontowana instalacja gazowa zużywa mniejszą ilość paliwa, którego cena jest znacznie niższa od benzyny – co „gołym okiem” pozwala nam zauważyć nadchodzące oszczędności.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Renault Kadjar

WYCENA INSTALACJI LPG

Instalacje gazowe są zazwyczaj rozważane jako swego rodzaju inwestycja w nasz pojazd. Koszt instalacji gazowej może wydawać się jednorazowo sporym wydatkiem, ale jej niepodważalną zaletą jest oczywiście bardzo niska cena lpg (w porównaniu do innych paliw napędowych dostępnych na rynku). Ten właśnie czynnik sprawia, że montaż instalacji lpg jest wysoce opłacalnym zabiegiem, który szybko się zwróci, a wręcz zacznie generować oszczędności.

Już przy niedługich trasach w okolicy 100 kilometrów instalacje lpg w tym modelu pozwalają na oszczędność rzędu 20 złotych. Dłuższe użytkowanie auta wyposażonego w obsługę lpg cena paliwa pozwala zaoszczędzić nawet 200 złotych po pokonaniu odległości rzędu 1000 kilometrów. Co za tym idzie, całkowity koszt poniesiony na rzecz montażu instalacji lpg zwraca się w całości po przebyciu około 25 000 kilometrów – następnie powstają już jedynie oszczędności i zmniejszone koszty codziennej eksploatacji pojazdu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Renault Kadjar LPG, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Renault Kadjar:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG