Renault Clio LPG

Renault Clio 1,6 E-TECH Hybrid – Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Renault Clio LPG. Samochód, w którym zamontowaliśmy instalację LPG to miejskie auto francuskiego producenta Renault. Jest to już V generacja produkowana od roku 2019. Konkuruje z takimi samochodami jak Ford Fiesta, Volkswagen Polo, Opel Corsa, czy Peugeot 208. Ten model pochodzi z rocznika 2021 i jest nietypowy ze względu na napęd hybrydowy.

Nowoczesny, zgrabny hatchback posiada z przodu agresywne reflektory wykonane w technologii LED, podobnie jak lampy tylne. Oryginalnym dodatkiem są chromowane wstawki w drzwiach i na atrapie chłodnicy. Wewnątrz znajduje się ekran multirozrywki w formie tabletu. Pod nim jest przycisk EV służący do ustawiania na napęd elektryczny. Przy elektronicznych zegarach znajdują się wskaźniki pojemności paliwa a także baterii. Charakterystycznymi elementami są czerwone wstawki przy wylotach powietrza oraz akcent sportowy w postaci czarnej podsufitki. Kierowca ma do dyspozycji automatyczną skrzynię biegów.

Silnik o pojemności 1.6 litra generuje moc 91 KM. Ponieważ jest 8 wtryskiwaczy, w analogiczny sposób w Auto Mix została wykonana instalacja gazowa. Również jest 8 wtryskiwaczy gazu. Montaż instalacji LPG został wykonany bardzo solidnie i estetycznie. Pod maską widoczne są tylko elektrozawór, reduktor oraz filtry, które ułatwiają nam serwisowanie w ramach naszej 5-letniej gwarancji. Wlew do tankowania LPG umieszczony został pod klapką wlewu benzyny. Jest zamontowany jako pełne złącze i wygląda jakby był tu w oryginale.

W wersji standardowej Renault Clio ma pojemność bagażnika 391 litrów. Jednak ze względu na napęd hybrydowy pod bagażnikiem znajdują się baterie. W tym modelu pojemność bagażnika to 291 litrów. Pod jego podłogą zamontowaliśmy zbiornik na LPG. Zrobione zostały specjalne wypełnienia z tworzywa i jest tylko 5 cm różnicy pomiędzy progiem załadunku a zabudową bagażnika.

Renault Clio LPG

Renault Clio LPG spalanie

Zbiornik na gaz LPG ma całkowitą pojemność 37 litrów. Ze względu na 80% stopień zapełnienia można do niego zatankować około 30 litrów gazu. Spalanie benzyny w tym modelu jest na poziomie 6 – 7 litrów na 100 km. Montaż instalacji LPG redukuje zużycie benzyny do 10%. Pozostałe 90% to spalanie LPG. Podczas małych obciążeń napęd hybrydowy pozwala na używanie wyłącznie silnika elektrycznego, wtedy spalanie benzyny oraz gazu spada do zera.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Renault Clio 

Instalacje gazowe generują znaczne oszczędności kosztów paliwa. Ostatnio ceny benzyny dynamicznie się zmieniają ale cena LPG jest przeważnie około dwukrotnie niższa. Przy obecnym poziomie oszczędność na 100 km to około 25 zł. Na 1000 km to będzie 250 zł a po przejechaniu 10 tys. km właściciel zaoszczędzi 2500 zł. Koszt instalacji gazowej zwróci się po przejechaniu nieco ponad 20 tys. km. 

Omawiany samochód ma przebieg niespełna 9 tys. km. Ponieważ zamontowana została instalacja gazowa cena łączna paliwa podczas dalszej eksploatacji zmniejszy się prawie o połowę. Właściciel samochodu będzie jeździł taniej a zarazem ekologicznie. Auto nic nie traci na dynamice jazdy; znakomicie przyspiesza, pomimo że nie ma turbodoładowania.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG