Peugeot Rifter LPG

Peugeot Rifter 2021 1.2 PureTech 110KM – instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Peugeot Rifter instalacja LPG

Peugeot Rifter LPG. Mieli Państwo już okazję zobaczyć montowane przez nas instalacje lpg w vanach takich jak: Opel Combo, Citroen Berlingo czy Toyota Proace. Nadeszła pora na brakujące ogniwo wśród samochodów zbudowanych na tej samej płycie podłogowej: Peugeota Riftera z 2021 roku. Samochód jest fabrycznie nowy, a jego przebieg to zaledwie 2 tysiące kilometrów. Właściciel pojazdu przyjechał do nas aż z Wrocławia i postanowił zredukować koszty wydatków na paliwo w postaci montażu instalacji gazowej w naszej firmie.

To czym wyróżnia się ten pojazd to tzw. i-Cockpit zaprojektowany przez Peugeota. Wnętrze jest bardzo futurystyczne, jest w nim bardzo dużo miejsca. Rifter wyposażony jest w silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz turbodoładowaniem o pojemności 1.2 litra, a moc jaką generuje to 110 koni mechanicznych. W przypadku montażu instalacji gazu dokonywanej przez naszą firmę, zawsze dokładamy starań, żeby była zabudowana estetycznie.

Po otwarciu maski, jednymi widocznymi elementami instalacji są reduktor oraz filtry gazu, pozostałe elementy są bardzo dobrze ukryte. Standardowo wlew gazu został zamontowany obok wlewu paliwa, zakryty klapką wlewu paliwa. Bagażnik w prezentowanym modelu jest bardzo duży, wynosi aż 775 litrów, natomiast zbiornik gazu został w tym przypadku zamontowany pod samochodem (nie zabiera więc przestrzeni bagażowej auta). Całkowita pojemność wynosi 52 litry, co w praktyce pozwoli nam zatankować 41 litrów gazu i pokonać dystans do 500 kilometrów.

Peugeot Rifter LPG spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

Jeżeli chodzi o spalanie benzyny w tym modelu samochodu to są to wartości od 8 do 10 litrów na 100 km. Po montażu instalacji gazowej, średnie spalanie wynosi od 9 do 10 litrów gazu plus 1 do 1,5 litra benzyny. Zatem tak jak w przypadku wszystkich samochodów z wtryskiem bezpośrednim proporcja spalania wygląda następująco: 90% paliwa to gaz a 10% benzyna. Przy temperaturach dodatnich przełączanie benzyny na gaz jest następuje niemal natychmiast. W warunkach zimowych jest to kwestia przejechania od 500 do 700 metrów. Sam moment przełączania się benzyny na gaz jest zupełnie niezauważalny dla kierowcy.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w nazwa samochodu

Oszczędności jakie będą generowane po montażu instalacji gazowej wyniosą około 20 złotych na każdych przejechanych 100 kilometrach. Po 1000 przejechanych kilometrów będzie to już 200 złotych, a po 10 tysiącach kilometrów właściciel pojazdu zaoszczędzi 2 tysiące złotych. Koszt montażu instalacji lpg zwróci się po około 30 tysiącach przejechanych kilometrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji Peugeot Rifter, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Peugeot Rifter:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG