Peugeot 3008 LPG

Peugeot 3008 2019 1.2 PureTech 130KM – instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Peugeot 3008 instalacja LPG

Peugeot 3008 LPG. Samochody francuskie cieszą się wysoką renomą wśród miłośników motoryzacji. Przedstawiamy kompaktowy SUV Peugeot 3008 z roku 2019, w którym została zamontowana instalacja gazowa. Charakteryzuje się on eleganckim wyglądem i oryginalnym designem, ze względu na charakterystyczny kształt obudowy przednich reflektorów. Wyposażony jest w niezawodny silnik PureTech o pojemności 1,2 l.

Jest to jednostka z bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz turbodoładowaniem. Silnik generuje moc 130 KM. Samochód posiada automatyczną skrzynię biegów. Wnętrze auta ma wygląd bardzo futurystyczny, a jakość zastosowanych materiałów jest na najwyższym poziomie. Wyposażone jest w małą kierownicę, ekran multimedialny w formie tabletu oraz elektroniczne zegary.

Instalację LPG w tym modelu zamontowano pod maską. Jest ona niewidoczna, poza filtrami, które ułatwiają serwisowanie. W omawianym modelu Peugeota bagażnik ma pojemność 520 litrów. Zbiornik na gaz LPG, o pojemności 62 litrów, został na życzenie klienta zamontowany pod podłogą bagażnika. W praktyce można do niego zatankować 50 litrów gazu, co pozwala na przejechanie 650 km. Wlew gazu został zamontowany w całości obok wlewu benzyny, nie ma potrzeby stosowania dodatkowego adaptera.

Peugeot 3008 LPG spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

Przy obecnych wysokich cenach benzyny, montaż instalacji gazowej jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Za LPG cena jest przystępna, silnik działa identycznie jak na zasilaniu benzyną, a użytkownik nie traci nic na komforcie jazdy. W przypadku tego modelu, spalanie benzyny jest na poziomie 8 litrów na 100 km.

Odkąd została zamontowana instalacja gazowa, silnik będzie pobierał 90% gazu i 10 % benzyny – w celu optymalizacji temperatury spalania. Będą to wartości około 7 – 7,5 litra gazu plus około 1 – 1,5 litra benzyny, na przejechanie dystansu 100 km. Z tych wskaźników wynika, że instalacje gazowe to opłacalna inwestycja.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Peugeocie 3008?

Dzięki zamontowaniu instalacji gazowej, na każdych 100 km właściciel auta zaoszczędzi około 20 zł. Po przejechaniu 1000 km będzie to już oszczędność rzędu 200 zł, a po przejechaniu 10 000 km w jego portfelu pozostanie 2000 zł. Koszt instalacji gazowej całkowicie zwróci się po pokonaniu dystansu około 25 tys. km. W samochodzie, w którym jest instalacja gazowa cena łączna paliwa jest o wiele niższa niż przy tankowaniu samej benzyny. Każdy właściciel samochodu otrzymuje na instalacje LPG 5-letnią gwarancję..

Ceny benzyny w ostatnim okresie rosną szybciej niż cena LPG. W związku z tym, zmiana rodzaju paliwa, a co za tym idzie redukcja kosztów tankowania, przynosi wymierne korzyści dla budżetu właściciela auta. Ponadto, spalanie LPG emituje znacznie mniej dwutlenku węgla i cząstek stałych, niż spalanie innych rodzajów paliwa. A więc montaż instalacji LPG w specjalistycznej firmie, to najlepszy sposób na eksploatację samochodu zgodnie z zasadami ekologii.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji Lexus LS600h, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Lexus LS600h:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG