Peugeot 2008 LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Peugeot 2008 instalacja LPG

Peugeot 2008 LPG. Peugeot 2008 to kompaktowy SUV z automatyczną skrzynią biegów, który jest modyfikacją znanego modelu 208. Pod jego maską znajduje się silnik PureTech o pojemności 1.2 litra, który dysponuje mocą 100 koni mechanicznych.

Auto doskonale wpisuje się w modę na crossovery. Posiada m.in. tryb jazdy po śniegu, który dostosowuje napęd każdego koła do zmieniających się warunków przyczepności i tryb off-roadowy, który dobrze radzi sobie na bezdrożach i śliskich nawierzchniach. Na szczególną uwagę zasługuje też wnętrze pojazdu, które jest bardzo futurystyczne. Zarówno zegary, jak i ekran multimedialny zostały w ciekawy sposób uniesione ponad deskę rozdzielczą.

Peugeot 2008 Instalacja LPG jak szybko się zwróci

WYCENA INSTALACJI LPG

Istotnym elementem instalacji gazowej jest zbiornik, który znajduje się w bagażniku w miejscu koła zapasowego. Zbiornik w Peugeot 2008 ma całkowitą pojemność 61 litrów, przy czym możemy zatankować 50 litrów gazu LPG. Na jednym zbiorniku gazu przejedziemy około 700 km. Wlew gazu jest bardzo estetyczny i znajduje się obok wlewu benzyny. Od lat specjalizujemy się w montażu instalacji LPG do samochodów z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

Nasi fachowcy mają duże doświadczenie. Na co dzień wykonują zarówno instalacje LPG, jak i litrażowania, i nie napotkali jeszcze żadnych problemów. Nasi klienci otrzymują 5-letnią gwarancję z limitem 100 000 km. Jadąc na LPG, nie poczujemy żadnej różnicy w komforcie jazdy. Silnik pracuje tak samo, niezależnie od paliwa. Tak naprawdę największa różnica zajdzie w naszym portfelu, gdyż zapłacimy zdecydowanie mniej za paliwo. Cena instalacji gazowej zwróci nam się po przejechaniu 25 000 km.

Peugeot 2008 LPG spalanie

Po montażu instalacji LPG wykonaliśmy podwójne litrażowanie. Pomimo trudnych warunków samochód dobrze radził sobie z przełączaniem na LPG. Po przejechaniu 500 m jechaliśmy już na gazie. Przypomnijmy, że spalanie benzyny w Peugeocie wynosi około 7-8 litrów. A jak jest ze spalaniem LPG?

Na autostradzie, gdzie nie przekraczaliśmy 120 km/h, samochód spalił 7.5 litrów gazu i 1.2 litrów benzyny na 100 km. Na lokalnych drogach, gdzie nie przekraczaliśmy 80km/h, spaliliśmy natomiast 6.7 litrów gazu i 1.3 litrów benzyny. Z powyższych danych wynika, że koszt przejechania 100 km, niezależnie od rodzaju drogi, to wydatek w okolicach 20 zł. Cena LPG to aktualnie około 2 zł.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Peugeot 2008?

Koszt przejechania 100 km na benzynie po około 5 zł za litr, to około 40 zł na autostradzie (8 litrów) i około 35 zł na drodze lokalnej (7 litrów). Przed chwilą ustaliliśmy natomiast, że koszt przejechania takiego samego dystansu z instalacją gazową to wydatek około 20 zł. Można więc śmiało powiedzieć, że nasze podróże z LPG będą aż o 47% tańsze.

Dzięki instalacji LPG oszczędzamy więc ok. 20zł na 100 km. Po przejechaniu 1 000 km w naszych portfelach zostanie 200 zł, a po zrobieniu kolejnych 10 000 km – aż 2 000 zł. Wynika z tego, że koszt instalacji gazowej zwróci się po około 25 000 km.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Peugeot 2008, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Peugeot 2008:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG